W trakcie zakończonego kilka dni temu Światowego Forum Gospodarczego w szwajcarskim Davos, w pewnym barze rozdawano m.in.  czekoladowe batoniki z konopnym ekstraktem, donosi CNBC. W taki sposób przedstawiciele branży konopnej starali się przyciągnąć nowych klientów i inwestorów.

Baner Reklamowy

Nie opublikowano nazwy ani nie podano adresu lokalu. Zaznaczono, że jest to mały bar na nabrzeżu. Standardowo odwiedzający w ofercie lokalu znajda takie pozycje jak piwo, mocniejsze napoje alkoholowe czy przekąski. A ostatnio także darmowe słodkości z zawartością konopnego ekstraktu.

Promocja produktów konopnych

W lokalu mozna było znaleźć darmowe czekoladowe batoniki oraz małe butelki z olejem słonecznikowym. Oba produkty zawierają ekstrakty konopne i cieszyły się spora popularnością wśród odwiedzających. Wielu odwiedzających w bar w trakcie trwania szczytu, przychodziło do baru tylko po darmowe próbki. Ci, którzy zostawali troche dłużej mieli okazje posłuchać przedstawicieli branży konopnej, którzy reklamowali tam swój produkt. W ten sposób starali przyciągnąć potencjalnych inwestorów wśród uczestników dorocznego Światowego Forum Ekonomicznego.

Konopna czekolada rozdawana w Davos.

W ciągu ostatnich lat, przemysł konopny bardzo się rozwinął. Rozwój tego sektora bardzo napędza ogólnoświatowy trend legalizacji marihuany oraz odkrycie, że za sporą część pozytywnych efektów zażywania konopi odpowiada niepsychoaktywne CBD.