Trwają pracę nad wprowadzeniem depenalizacji marihuany rekreacyjnej w Niemczech. Projekt przewiduje między innymi posiadanie do 20 gramów suszu oraz limity THC dla różnych grup wiekowych.

O pomyśle legalnej dystrybucji marihuany w Niemczech pisaliśmy już prawie rok temu, kiedy to partie takie partie jak SPD, Zielonych i FDP zawiązały koalicję i zgodziły się na legalizację marihuany. Ale co zmieniło się u naszych sąsiadów od tamtego czasu?

Baner Reklamowy

Jak informuje niemiecki serwis RedaktionsNetzwerkDeutschland, projekt ustawy dotyczącej depenalizacji marihuany rekreacyjnej przewiduje między innymi możliwość zakupu i posiadania na własny użytek do 20 gramów suszu konopi indyjskich przez osoby pełnoletnie.

Limit dotyczyć będzie nie tylko ilości suszu, ale także zawartego w nim stężenia THC, które nie może przekroczyć 10% w przypadku osób w wieku 18-21 lat oraz 15% w przypadku osób powyżej 21-go roku życia.

Marihuana nie będzie mogła być sprzedawana w firmowych, kolorowych opakowaniach sugerujących ich zawartość. Zakazane będzie reklamowanie marihuany oraz licencjonowanych punktów dystrybucji. Sklepy lub apteki oferujące marihuanę nie będą mogły być również zlokalizowane w pobliżu szkól czy innych placówek dla młodzieży.

Ważnym punktem jest możliwość własnej, domowej uprawy. Niestety domowy ogród musi ograniczać się do tylko dwóch krzewów roślin konopi indyjskich.

Wspomniany wcześniej limit posiadania 20 gramów konopi ma obowiązywać niezależnie od pochodzenia produktu konopnego i zawartości THC.

Wisienką na torcie jest oczywiście planowany nowy podatek od THC.

Minister zdrowia Karl Lauterbach zapowiadał, że wraz z nadejściem jesieni przygotowany zostanie projekt ustawy zawierający najważniejsze punkty. Federalne Ministerstwo Zdrowia nie potwierdziło jednak informacji podanych przez serwis RND, ale potwierdziło trwające w ramach rządu konsultacje dotyczące dekryminalizacji marihuany.

Przypomnijmy, że sam Snoop Dogg zainwestował w niemiecki rynek marihuany rekreacyjnej. Miejmy nadzieję, że planowane przez niemiecki rząd ustawowe zmiany zostaną wprowadzone z sukcesem, a śladem naszych sąsiadów pójdą polskie władze.