Czym jest aschcatcher lub dyfuzor? Te pytanie zadają sobie nawet niektórzy doświadczeni palacze, którzy do tej pory mieli do czynienia jedynie z klasycznymi, prostymi bongami lub zwyczajnie nie są do nich przekonani, bo wątpią w ich działanie twierdząc, że jest to jedynie bajer zwiększający cenę sprzętu. Czy dyfuzory rzeczywiście działają? Poznajmy furtkę do zdrowszych i przyjemniejszych buchów

Bonga wyposażone w dyfuzory są dziełami sztuki. Dyfuzory występują w różnych wzorach, rozmiarach i kształtach w różnego typu fajkach, o zróżnicowanej kolorystyce.

Baner Reklamowy

Czym jest dyfuzor lub ashcatcher w bongu?

Różnice między dyfuzorem lub też dyfuzorem, a ashcatcherem są praktycznie znikome.

Bongo lodowe z dyfuzorem

Dyfuzory są elementami, które na stałe są umiejscowione wewnątrz bonga. Ich funkcją jest rozszczepianie dymu, co wspomaga jego lepszą filtrację oraz chłodzenie. Ashcatcher z kolei, najczęściej jest zewnętrzną, dodatkową częścią do bonga, która spełnia tę samą funkcję co dyfuzor, ale pozwala również dłużej utrzymać bongo w czystości, ponieważ zatrzymują się w nim resztki popiołu i pierwsze smoliste osady.

Ashcatcher (łapacz popiołu)

Dyfuzory i aschcatchery są w zasadzie dodatkowymi komorami na wodę, która zapewnia dodatkowe poziomy filtracji, dzięki czemu buchy są delikatniejsze oraz przyjemniejsze w inhalacji.

Po rozpaleniu cybucha, gorący dym wchodzi w interakcję z wodą w ashcatcherze, gdzie dochodzi do wstępnego chłodzenia, oraz oczyszczenia dymu z cząstek stałych takich jak popiół i niedopalony susz. Następnie wędruje on do głównym zbiorniku, gdzie ponownie dochodzi do chłodzenia i oczyszczania dymu. Następnie, gdy dym porusza się w górę rury, po raz kolejny oddziałuję z wodą, chłodząc i oczyszczając się, ale tym razem w dyfuzorze.

Czy dyfuzory i ashcatchery wpływają na Twój haj?

Są one bez wątpienia skuteczne w schładzaniu i filtracji, co powoduje, że dym jest łatwiejszy do wdychania. Tak więc, jeśli masz problemy inhalacją gęstego dymu z prostego bonga, spróbuj tego z dyfuzorem – na pewno będzie ci łatwiej i przyjemniej, a smak będzie bardziej „czysty”.

Ale zadajemy sobie najważniejsze dla stonerów pytanie; czy dyfuzory i ashcatchery wpływają na Twój haj?

Niektórzy uważają, że dodatki te pomagają zwiększać wchłanianie THC, ale jest to najprawdopodobniej tylko mit. Z naszego, i nie tylko naszego doświadczenia wynika, że dyfuzor nie sprawi, że ​​jesteś twój haj będzie mocniejszy niż ze zwykłego bonga. Może się tak oczywiście zdarzyć, ponieważ łatwiej naciągnąć jest większą ilość dymu za pomocą ciśnienia, jakie wytwarzają dyfuzory, oraz po prostu gładszemu  i chłodniejszemu dymowi, który nie podrażnia tak bardzo dróg oddechowych.

W rzeczywistości w bongach z dyfuzorami tracimy nieco więcej THC, niż w tych bez. Chociaż dodana woda nie robi różnicy, ponieważ THC nie rozpuszcza się w wodzie, nieco więcej psychoaktywnego kannabinoidu zostaje utracone podczas filtracji na szklanych ściankach dodatkowej komory. Ale spokojnie, nie ma jednak powodów do obaw. Różnica jest tak niewielka, że ​​nie wpłynie to na twoje loty, a większość użytkowników bong z dyfuzorami ludzi twierdzi, że jest to naprawdę warte tego, by uzyskać gładsze i przyjemniejsze uderzenie.

Specjalna blokada na lód

Gorący dym może być szkodliwy dla krtani, dlatego wielu palaczy decyduję na zmianę starego, prostego bonga na te z dodatkowymi filtracjami, ponieważ jest to idealny sposób na stworzenie najdelikatniejszej możliwej inhalacji dymu, zwłaszcza jeżeli posiadamy bongo lodowe, które wyposażone jest również specjalną, dodatkową komory na lód wewnątrz rury, dzięki czemu wszystko jest o wiele przyjemniejsze. Nie ma praktycznie żadnego wpływu na twój haj, a może znacznie poprawić kondycję twoich dróg oddechowych, dlaczego więc nie spróbować?