Nie lubimy dostarczać takich informacji, ale co z drugiej strony – nie mamy często wyboru. Ściana wschodnia straciła właśnie kolejne, prężnie działające źródło dobrej trawki. Oczywiście dzięki brawurowej akcji policji.

Funkcjonariusze CBŚP z Chełma i Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zlikwidowali dwupoziomową plantację marihuany, na którą składało się z 2,5 tys. krzewów konopi i przechwycili 65 kilogramów gotowego suszu, a także sprzęt wartości 2 mln złotych. Wartość zabezpieczonych narkotyków szacuje się (nie wiadomo tylko w jakim celu) na 12 milionów złotych. W sprawie zatrzymano trzy osoby.

Funkcjonariusze namierzyli posesję w powiecie cieszyńskim, na której została zbudowana cała instalacja do uprawy. Plantacja w znajdującym się w miejscowości Chybie budynku przemysłowym mieściła się na dwóch piętrach. Na miejscu funkcjonariusze zatrzymali 42-letniego Marka K. z Niemiec, który organizował uprawy. Do aresztu trafiło również dwóch jego współpracowników – 35-letniego Marek F. z Bochni i 33-letni Krzysztof S. z Wisły. Plantacja była wyposażona m.in. w kompleksowe systemy oświetlenia, nawadniania, wentylacji, kontroli wilgotności oraz nawożenia. Wszystkie procesy były nadzorowane przez zestaw urządzeń monitorujących. Przestępcy wykonali także nielegalne przyłącze energetyczne o mocy kilkunastu tysięcy watów.

Funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 2,5 tys. krzewów, 65 kilogramów gotowego suszu i 15 litrów oleju konopnego. Jak czytamy w komunikacie prasowym – z zabezpieczonych roślin przestępcy mogli uzyskać nawet 700 kilogramów marihuany o wartości ponad 11 milionów złotych – nigdy ich nie uzyskają, ten towar nigdy nie wróci na rynek. Po cholerę podawać jego czarnorynkową wartość?

W każdym razie, po raz kolejny okazuje się, że to nie jest kraj dla przedsiębiorczych ludzi. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej w związku z wytwarzaniem znacznych ilości narkotyków. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności. Wobec wszystkich zatrzymanych sąd zastosował również areszt.

(źródło: rmf24.pl)