Powołany przed wyborami prezydenckimi Parlamentarny Zespół do spraw legalizacji marihuany rozpocznie pracę nad legalizacją konopi w Polsce. Regulacje mają zdepenalizować niewielkie ilości marihuany, ale również mają uprościć kwestie dotyczące marihuany leczniczej oraz siewnej.

„Spotkamy się, aby porozmawiać o trzech projektach ustaw dotyczących zarówno marihuany leczniczej, konopi siewnych, a także marihuany stosowanej przez dorosłych do celów rekreacyjnych”

Baner Reklamowy
zapowiada przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu, posłanka z ramienia Lewicy Beata Maciejewska.

Do Biura Analiz Sejmowych wpłynęła prośba o przedstawienie przepisów obowiązujących w innych krajach europejskich dotyczących posiadania niewielkich ilości marihuany. Termin ten jest dość „umowny”, więc Parlamentarny Zespół do spraw legalizacji marihuany chcę zrobić research jak sprawa ma się za miedzą. Ostateczny termin wyłożenia projektu pod procedowania sejmu nie został jeszcze podany przez członków zespołu.

W skład Parlamentarnego Zespołu do spraw Legalizacji Marihuany wchodzi 14 posłów: Beata Maciejewska, Paulina Matysiak, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, Monika Pawłowska, Małgorzata Prokop-Pączkowska, Andrzej Rozenek, Joanna Scheuring-Wielgus, Krzysztof Śmieszek, Adrian Zandberg i Marcelina Zawisza (wszyscy Lewica), Urszula Zielińska i Michał Jaros z Koalicji Obywatelskiej oraz Jakub Kulesza i Dobromir Sośnierz z Konfederacji.