Nie sprawia nam to bynajmniej przyjemności, ale taka poniekąd nasza rola, by informować o tego typu wydarzeniach. Nieprzyjemnych wydarzeniach. Znowu powinęli kogoś za uprawianie krzaczków. Pech chciał, że prawdopodobnie była to jedna z większych plantacji w województwie Zachodniopomorskiem.

Uprawa miała miejsce w Przelewicach, nieopodal Pyrzyc. Oto, co napisała na ten temat tamtejsza policja:

Policjanci z Wydziału Kryminalnego pyrzyckiej komendy ustalili, że na terenie gminy Przelewice może być ukryta duża plantacja konopi. Zebrane informacje pozwoliły na wytypowanie dokładnego miejsca uprawy roślin. Na miejscu policjanci zabezpieczyli łącznie 95 krzewów, sięgających nawet do niemal dwóch metrów wysokości. Konopie rosły w trudno dostępnym miejscu, na uboczu, z dala od gospodarstw. Funkcjonariusze zatrzymali do tej sprawy trzech plantatorów, w wieku od 20, do 39 lat (mieszkańców pow. myśliborskiego i jeleniogórskiego). Przy jednym z zatrzymanych, policjanci ujawnili dodatkowo ponad 3 gramy gotowego już narkotyku. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy dał podstawę do przedstawienia mężczyznom zarzutów nielegalnej uprawy znacznej ilości ziela konopi. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratora Rejonowego w Pyrzycach i zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Co ciekawe, nie jest to pierwszy taki przypadek w tym rejonie. Niewiele ponad 7 lat temu policja zlikwidowała inną plantację, tym razem w starym magazynie. Pyrzyccy rolnicy nie mają zatem szczęścia. Ale gratulujemy odwagi, a także życzymy najmniej dotkliwego z możliwych spotkania z Temidą.


(źródło: pyrzyce.policja.gov.pl)