W Legnicy w województwie dolnośląskim została zlikwidowana plantacja marihuany z nielegalnym poborem prądu. 39-letni właściciel i opiekun uprawy został zatrzymany.

Baner Reklamowy

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy uzyskali informację, że w Legnicy, w jednym z mieszkań prawdopodobnie prowadzona jest uprawa konopi indyjskich.

Policjanci udali się pod wskazany adres, gdzie potwierdziły się otrzymane wcześniej informacje. Podczas przeszukania ujawniono kilkanaście krzewów konopi indyjskich oraz sprzęt uprawowy i odżywki wspomagające rozwój roślin. Po za krzewami policjanci znaleźli również marihuanę z której według ich szacunków można było przygotować 360 „porcji”.

W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze ujawnili również, że właściciel plantacji zasila ją prądem pobieranym „na lewo”, dzięki czemu unikał wysokich rachunków za prąd.

39-letni właściciel uprawy został zatrzymany, odpowie za uprawę konopi indyjskich, posiadanie znacznych ilości środków odurzających oraz nielegalny pobór prądu.