Jeśli masz zwierzęta, rozsądniej powstrzymać się od przekazywania im jointa. Celowe podanie dymu dla naszego pupila może wygląda słodko, ale tylko na zdjęciu. W rzeczywistości tylko szkodzimy jego zdrowiu. Co wtedy, gdy chcesz się cieszyć chmurą dymu i towarzystwem pupila jednocześnie? Czy można to robić bezpiecznie?

Baner Reklamowy

Marihuana jest w większości roślina nieszkodliwą i nikogo nie zabiła, więc na jakie skutki może narazić bierne palenie naszego zwierzaka? Choć szanse na to, że nasz pupil osiągnie haj poprzez bierne palenie, są niewielkie lub żadne, to wciąż istnieje ryzyko wraz z kilkoma innymi potencjalnymi problemami zdrowotnymi.

Zwierzęta i bierne palenie: zagrożenia

Zanim rozważysz nową miejscówkę do zapalenia, pomyśl by dać zwierzęciu dużo przestrzeni. Pamiętaj, że tylko w skrajnych przypadkach twój pupil może zostać skrzywdzony przez bierne palenie marihuany. Bierne palenie ma identyczne skutki w przypadku zwierząt i ludzi. Tak jak w hotboxie(hasz komora) efekt u ciebie i twoich kolegów się spotęguje, tak samo zamykając zwierzę w  ciasnym pomieszczeniu z małą lub żadną wentylacją, efekt będzie identyczny.

Na szczęście można łatwo uniknąć potencjalnych niebezpieczeństw biernego palenia dla zwierząt domowych. Większość konsumentów konopi nie używa hotboxa, mimo to ważne jest, aby wiedzieć dlaczego nie pozwalać dla milusińskich wdychać tego cennego dymu.

Na początku warto zwrócić uwagę, że zwierzęta mają bardzo delikatny układ oddechowy. Palenie wokół kotów, psów, a nawet ptaków może powodować nie tylko problemy z oddychaniem, ale także raka płuc i chłoniaka.

Koty są szczególnie narażone na te problemy, ponieważ ich nosy są krótkie i mogą cierpieć z powodu „dymu z trzeciej ręki”. Oznacza to, że dym, który osadza się na meblach lub dywanie, może potencjalnie zagrozić kociakowi.

U ptaków w szczególności narażone są oczy, serce, skóra, a nawet problem z płodnością poprzez efekty biernego palenia. Bez względu na rodzaj zwierząt, bierne palenie może być w jakiś sposób toksyczne, ale znowu, jeśli dawkowane jest w nadmiernych ilościach.

Najlepszym sposobem, unikanie kontaktu

Wiesz już, że palenie w jednym hotboxie ze swoim zwierzakiem to zły pomysł – równie zły jak wdmuchiwanie dymu w usta. Pamiętaj, aby używać zdrowego rozsądku. Jeśli masz przy sobie grupę przyjaciół i będzie mnóstwo chmur, otwórz okno lub włóż Scooby’ego do osobnego pokoju. A w momencie gdy nie narażasz się na ryzyko prawne, wyjdź na zewnątrz i ciesz się ziółkiem.