Kryminalni z Sochaczewa po wcześniejszym uzyskaniu informacji zlikwidowali nielegalną uprawę marihuany. Zabezpieczono 2600 roślin konopi. Teraz policja szuka plantatora, który jest odpowiedzialny za jej prowadzenie.

Baner Reklamowy

Funkcjonariusze z wydziału operacyjno – rozpoznawczego po wejściu na teren jednej z posesji w gminie Nowa Sucha dokonali przeczesania terenu należącego do gospodarstwa.

W nieogrodzonej części ujawnili dwa, ogrodzone siatką poletka, w których wystawały uschnięte łodygi, które pozbawione były już kwiatów. Jednak te znalezisko jedynie wzbudziło większe podejrzenia. Postanowili więc dokładniej przeszukać cały teren, ujawniając tym samym kolejną, tym razem aktualnie prowadzoną uprawę.

Łącznie zabezpieczono prawie 2600 krzewów konopi w różnych fazach wzrostu.

Policjanci z referatu operacyjno – rozpoznawczego weszli na teren jednego z gospodarstw w gminie Nowa Sucha. Z ustaleń kryminalnych wynikało, że znajduje się tam nielegalna uprawa konopi indyjskich.

Teraz śledczy ustalają kto zasadził i pielęgnował konopie na terenie gospodarstwa. Osobie, która jest odpowiedzialna za nielegalną uprawę może grozić do 8 lat pozbawienia wolności.