Oficerowie policji z Wielkiej Brytanii nie kryli zdziwienia po odkryciu plantacji marihuany odkrytej w budynku starego komisariatu policji Failsworth.

Baner Reklamowy

Wydział policji Failsworth i Hollinwood w Greater Manchester zdradza, że 3 lipca funkcjonariusze odkryli opuszczoną chwilę wcześniej plantację marihuany, która mieściła się w dawnym posterunku policji Failsworth, w północno-zachodniej Anglii.

Funkcjonariusze weszli do budynku po wcześniejszych obserwacjach i uznali, że jest podejrzany. Po wejściu przypuszczenia potwierdziły się – pierwsze piętro oraz poddasz budynku były wykorzystywane do uprawy ponad 1000 roślin konopi indyjskich.

„Uważamy, że uprawa została zakończona wczesnymi godzinami porannymi, a wszystkie szczyty zostały zebrane ”

– informuje departament policji

„Budynek został opuszczony przez policję sześć lat temu w ramach cięć w policyjnym budżecie i nie był przez nas wykorzystywany”

czytamy na na Facebooku Greater Manchester Police Failsworth & Hollinwood.

https://www.facebook.com/GMPFailsworthHollinwood/posts/2209789685734909?__tn__=-R

Policja poinformowała również, że ​​przedmioty, które zostały zajęte, zostały przekazane lokalnemu ośrodkowi zajmującemu się uprawą roślin.

 „Ogrodnicy zostawili za sobą bryły korzeniowe, ziemię, puste doniczki i systemy oświetlenia. Policja uważa również, że właściciele plantacji mieszkali i spali na komisariacie, co potwierdzają znalezione tam przedmioty.”

– dodają policjanci

Zgodnie z prawem Wielkiej Brytania marihuana jest traktowana jako lek klasy B, zaraz obok innych narkotyków, takich jak amfetamina, barbiturany i ketamina. Każdy, kto posiada małe ilości konopi, może otrzymać ostrzeżenie lub grzywnę na miejscu w wysokości 90 funtów (ok. 430zł).

Osoby posiadające większe ilości, mogą zostać skazane nawet na 5 lat więzienia i nieograniczoną grzywnę. Jeśli taka osoba zostanie skazana za produkcję lub handel marihuaną, wtedy kara może wynieść nawet 14 lat!