Funkcjonariusze kryminalni z Aleksandrowa Kujawskiego zabezpieczyli ponad 15 tys. krzewów konopi, które porastały ogromny, nieużytkowany teren. Rośliny mierzyły od 30 do nawet 1,5 metra wysokości.

Zabezpieczona plantacja w miejscowości Słońk Górny obejmowała powierzchnię czterech hektarów. Ponad 15 tysięcy roślin konopi rosło tuż obok Wisły – czytamy w serwisie tvp info.

Baner Reklamowy

W ciągu dwóch dni policjanci własnoręcznie wyrywali krzaki konopi. Pierwszego dnia pracowało przy tym kilkunastu policjantów, z kolei drugiego dnia pomagali im strażacy – łącznie było to kilkadziesiąt osób

– powiedziała w rozmowie z portalem tvp.info mł. asp. Marta Białkowska-Błachowicz z Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim.

Funkcjonariusze szacują, że tak ogromnej liczby roślin można byłoby uzyskać blisko 330kg suszu o wartości nawet 5,5 miliona złotych.

W związku z likwidacją nielegalnej uprawy zatrzymano dwóch mieszkańców powiatu Aleksandrowskiego w wieku 39 i 32-lat. Oboje usłyszeli już zarzuty zorganizowania nielegalnej plantacji marihuana, z której można było uzyskać znaczną ilość ziela konopi. Mężczyznom grozi do 8 lat więzienia.