Starsi ludzie często oddają się pielęgnacji ogrodów czy uprawą roślin ozdobnych. Tak też było w przypadku 91-letniej kobiety, która na swoim balkonie w domu spokojnej starości uprawiała krzew konopi indyjskich.

Niecodzienna i niezbyt przyjemna dla starszej pani sytuacja miała miejsce w Niemczech, a dokładniej w miejscowości Günzburg.

Baner Reklamowy

Jedna z pracownik domu seniora na jednym z balkonów przypadkiem dojrzała roślinę, która swoim wyglądem wzbudziła jej podejrzenie. Kobieta postanowiła o tym fakcie powiadomić policję, która w niedzielę złożyła wizytę w domu spokojnej starości. Po oględzinach policjanci potwierdzili, że jest to roślina konopi. Starsza kobieta nie okazywała wdzięczności z powodu konfiskaty swojej pięknej roślinki – donosi niemiecki serwis Spiegel.

Mieszkanka była całkowicie zdziwiona, ponieważ nie znała nazwy rośliny i nic nie wiedziała o zakazie uprawy Ponieważ jednak roślinę polubiła i od dawna ją pielęgnowała, nie zgodziła się na zajęcie jej przez urzędników” – poinformowała policja.

Dopiero po dłuższej i stanowczej rozmowie udało się przekonać starszą panią do dobrowolnego oddania swojej roślinki, której już na pewno nie odzyska, ponieważ wedle prawa musi zostać zniszczona. 91-latka nie chciała również ujawniać w jaki sposób weszła w posiadanie nasion marihuany.