Doszło do kolejnych zatrzymań przemytników na Cieszyńskim przejściu granicznym. W niecałe dwa dni policjanci zatrzymali osoby, które posiadały „przerażającą” ilość marihuany – łącznie ponad 100 gramów.

Baner Reklamowy

Coraz więcej przemytników wpada na granicy poprzez ciągle trwający proceder przemytu marihuany z Czech.

Do 3 lat pozbawienia wolności- to kara za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych, z kolei za wniesienie ich z terytorium innego państwa na teren naszego kraju grozi karą 5 lat pozbawienia wolności.

75 gramów marihuany z terytorium Republiki Czeskiej do Polski wniósł 30-latek z Piekar Śląskich, który wpadł jako pierwszy. Wcześniej karany za inne przestępstwa mężczyzna, został zatrzymany w Cieszynie.

Kolejnym zatrzymanym, który miał ze sobą spektakularne 5 gramów marihuany okazał się 28-letni mieszkaniec Zabrza, który został skontrolowany przy ul. Benedyktyńskiej w Cieszynie.

W ubiegły czwartek funkcjonariusze cieszyńskiej komendy na ul. Dojazdowej zatrzymali do kontroli samochód osobowy. 19-letni kierowca, mieszkaniec powiatu rybnickiego posiadał przy sobie 33 gramy marihuany.

Każdy z mężczyzn został zatrzymany i odpowie za przemyt oraz posiadanie środków odurzających, o ich dalszym losie zadecyduje sąd.