Policja w Missouri przeszukała szpitalną sale chorego na nowotwór mężczyzny
Reklama na 420 Polska

Policja w Missouri przeszukała szpitalną sale chorego na nowotwór mężczyzny. Mimo, że w Missouri rząd zatwierdził do obrotu medyczną marihuanę, to niestety nie podjęto żadnych kroków w celu stworzenia procedur. Nolan Sousleya – chorujący na raka trzustki w 4 stadium rozwoju, pacjent szpitala opublikował na YouTube film, na którym widać całe zajście. Film został udostępniony na jego fanpage’u, który zrzesza zwolenników używania medycznej marihuany – Nolan’s Tribe of Warriors Against Cancer.

Na filmie widać policjanta, który przeszukuje torby Nolana, a drugi z funkcjonariuszy nadzoruje całą sytuacje. Sousley podczas kręcenia filmu dopowiada, że policja groziła mu aresztowaniem.

„Jeśli znajdziemy marihuanę, poinformujemy cię o tym. Nie będziemy zabierać cię do aresztu.” – uspokoił jeden z oficerów. Po czym dodał – „Nic tu nie znaleźliśmy, więc nie poinformujemy…”

W pewnym momencie działań funkcjonariuszy do pokoju wszedł lekarz prowadzący Nolana i zaczął kwestionować ich działania. Dopytywał na jakiej podstawie doszło do przeszukania rzeczy osobistych jego pacjenta.

Reklama na 420 Polska

„Czy na pewno możecie przeszukiwać jego rzeczy? Nie potrzebujecie nakazu do takich działań?” – Dopytuje lekarz.

W odpowiedzi od funkcjonariuszy usłyszał, że przyjechali do szpitala na podstawie zgłoszenia o możliwości posiadania marihuany przez jednego z pacjentów, a nakaz nie jest im konieczny, gdyż znajdują się na prywatnej posesji. Sousley informował, że nie pali konopi indyjskich, ale przyznaje, że udał się niedawno na parking szpitala w celu zażycia kapsułek z olejem konopnym. Dodał, że jego lekarz jest w pełni świadom stosowania przez niego terapii kannabinoidowej.

Amber Kidwell to partnerka Nolana, Amber udzieliła zgody na przeszukanie swojej torby, aczkolwiek Sousley dodał aby nie ruszały jednej z nich, opisując ją „swoją torbą z lekami”.

„To są moje ostatnie dni i nie pozwolę na to, aby ktoś grzebał w moich rzeczach. To moje rzeczy, a może i moje ostatnie godziny.”

Lekarz Nolana porozmawiał z nim i po chwili Sousley wyłączył kamerę.

Pacjent w zaawansowanym stopniu leczenia raka w obliczu przeszukania policji.

W piątek lokalne media udały się do szpitala w celu przeprowadzenia wywiadu z Nolanem. Poprosiły o krótką relacje zdarzeń odgrywanych w szpitalu.

„Byłem w zaawansowanym stopniu leczenia, kiedy to wszystko się stało”

„Nie spałem od wielu dni” – powiedział. „Jako pacjent ze świadomością takiej choroby, często zadajesz sobie pytanie: Czy to już? Co się stanie jak zasnę, a się nie obudzę? Ciężko jest zasnąć.”

Nolan Sousley po wyłączeniu kamery zezwolił dla funkcjonariuszy przeszukać jego torbę.

„Pozwoliłem mu zajrzeć do plecaka, nie miałem nic do ukrycia. Nie posiadałem w nim marihuany.”

Komendant policji w Bolivar, Mark Webb potwierdził, że funkcjonariusze interweniowali w ww. szpitalu i dokonali przeszukania szpitalnej sali.

„Funkcjonariusze posiadali wymaganą zgodę na przeszukanie sali, aczkolwiek nic w niej nie zostało znalezione” – powiedział Webb

Komendant powiedział, że państwowy program dotyczący zalegalizowania medycznej marihuany nie został jeszcze wdrożony. Przegłosowana w listopadzie ubiegłego roku uchwała nie ma jeszcze odzwierciedlenia prawnego.

„Konopie indyjskie nadal są substancją kontrolowaną w Missouri. Posiadanie, obrót i spożywanie marihuany jest nielegalne”

„Wideo z przeprowadzonego przeszukania będzie opiniowane, jednakże nie zakładamy, że ktoś zostanie zwolniony. Nie mamy w planach wszczynać dochodzenia wewnętrznego w tej sprawie.” – dodaje.

Citizens Memorial Hospital w oświadczeniu poinformowali, że nie są w stanie konkretnie wypowiedzieć się na temat wymienionego przypadku, gdyż większość informacji dotyczących leczenia posiada lekarz prowadzący. W oświadczeniu podkreślono, że palenie i vapowanie na terenie szpitala jest zabronione.

„Jeśli ktoś z personelu bądź pacjentów widzi, że na terenie szpitala łamane jest prawo i nas o tym poinformuje, to zgodnie z naszą polityką jesteśmy zobowiązani za każdym razem wezwać odpowiednie organy ścigania.” – czytamy w oświadczeniu

Nolan Sousley powiedział, że cały czas jest zdenerwowany całą sytuacją.

„W takich sytuacjach mam dość naszego państwa” – powiedział. „Nie respektuje prawa, które zabrania mi używać marihuany w celu ratowania życia. Mam prawo spróbować wszystkiego. Jak mogą mi tego zabronić? Mam prawo do życia.”

Całe zdarzenie możecie obejrzeć poniżej:

Komentarze

Komentarze

Reklama na 420 Polska