Wielu początkujących hobbystów zaczyna swoją przygodę jak większość – od zabawy „pod chmurką”. Często początkujący wybierają do swoich kolekcji nasiona, których genetyka nie ma szans przetrwania w naszym klimacie, dlatego tym artykułem zaczniemy krótką serię poświęconą właśnie takim odmianom. Dziś przyjrzymy się bliżej odmianie Shaman od Dutch Passion.

Shaman jest doskonałym, polecanym przez wielu doświadczonych ogrodników wyborem, który idealnie sprawdza się w chłodniejszych warunkach zewnętrznych lub szklarniowych. Jego solidna genetyka pozwala budować mu wyjątkowej jakości, obfite kwiaty, które są bardzo odporne na pleśń oraz szkodniki.

Baner Reklamowy

Powstanie szczepu Shaman datuje się na lata ’80, jest to hybrydowa (w 75% sativa i 25% indica) krzyżówka, której ojcem jest Purple#1, a matką najlepszej jakości Skunk. Twórcami tego szczepu są znani na całym świecie breederzy z Dutch Passion.

Wrzuć kolekcjonerskie nasiona Shaman do klasera już teraz!

Budowa tego szczepu charakteryzuje się typowymi cechami sativa, takimi jak spora ilość bocznych odrostów, pokrytych masywnymi kwiatami. Roślina rośnie naprawdę spora i wcale nie wymaga wielu treningów, które wspomagają rozrost dodatkowych szczytów. W połowie okresu kwitnienia roślina może przybierać piękne purpurowe kolory, co potwierdza zamieszczone poniżej zdjęcie.

Shaman kwitnie około ośmiu tygodniu, a jego kwiaty osiągają dojrzałość z końcem października lub początkiem września. Produkt końcowy charakteryzuje się pięknymi kwiatami, które zdobią drobne kryształki żywicy. Delikatny zapach łączący w sobie nuty skunka i drewna przełamanych słodyczą grapefruita.

Shaman zapewnia nam niezapomniane, typowo charakterystyczne dla sativy loty. Haj jaki daje nam ten szczep jest idealny nie tylko dla konsumentów rekreacyjnych, którzy nie szukają mocnego wbicia w kanapę, ale także dla pacjentów poszukujących pomocy w walce z depresją, lękiem, a także przewlekłymi bólami.

Kolekcjonerskie nasiona szczepu Shaman znajdziesz w autoryzowanym seedbanku GanjaFarmer, korzystając z kodu rabatowego „420Polska” zyskasz -5% rabatu podczas składania zamówienia.

Aby dokonać zakupu w sklepie musisz mieć ukończone 18 lat i nie możesz ich używać do uprawy na terenie kraju, gdzie jest to zakazane.

Artykuł nie ma na celu namowy, ani zachęty na wysiew nasion oraz uprawę konopi indyjskich w krajach, gdzie jest to prawnie zabronione. Tekst ten stanowi jedynie ciekawostkę dla miłośników botaniki.