Przy stężeniu sięgającemu nawet 99,9% rozsądnie byłoby sądzić, że kryształy THC są najsilniejszymi kannabinoidami dostępnymi na rynku. Dziś opowiemy wam o tym, czym jest octan THC-O – który jest do trzech razy mocniejszy niż THC.

Jak się okazuje, istnieje coś, co jest mocniejsze od znanych już nam kryształów THC, których stężenie to aż 99,9% nawet trzy razy! Związkiem tym jest ester octanowy THC.

Baner Reklamowy

Ester octanowy THC (THC-O-octan; octan THC) jest octanem estru THC. Działa jako prodrug – biologicznie nieaktywny związek, który może być metabolizowany w organizmie w celu wytworzenia leku, metaboliczny dla samego THC, a chemicznie działa w taki sam sposób jak heroina jako metaboliczny prodrug dla morfiny. Podano, że jest około dwu, a nawet trzykrotnie silniejszy w działaniu niż THC z wyjątkowo silnym efektem psychoak psychodelią opisaną w następujący sposób.

Ester octanu THC badano w pewnym okresie między 1949 a 1975 rokiem jako potencjalny, nieśmiercionośny środek obezwładniający w ramach doświadczeń Edgewood Arsenal. Zauważono, że ma on około dwa razy większą zdolność do produkcji ataksji – braku dobrowolnej koordynacji ruchów mięśni

W latach 50. amerykańskie wojsko przeprowadziło eksperyment na psach, próbując zrozumieć, w jaki sposób mogą lepiej obezwładnić swoich wrogów. Zaobserwowano zwiększony poziom łagodnego zachowania po podaniu psom octanu THC-O. W porównaniu do wpływu normalnego THC stwierdzono, że octan THC-O był 2 do 3 razy bardziej skuteczny w indukowaniu zaburzeń mięśni u tych zwierząt.

W swojej książce zatytułowanej „Cannabis Alchemy: Art of Modern Hashmaking.” jej autor D. Gold dostarczył instrukcje syntezy dla tego związku nazywając go „octanem THC”.

Mocne efekty

Będąc 3 razy silniejszym od THC, nie jest zaskakującym, że octan THC-O da ci wyjątkowo mocny haj, jakiego jeszcze w życiu nie udało ci się osiągnąć. Dzięki głównym efektom psychodelicznym i duchowym, użytkownicy powinni przygotować się na poważną introspekcję. Tylko pamiętaj, aby rozsiąść się wygodnie w fotelu lub na kanapie.

Działanie THC-O jest często bardzo opóźnione. Czasami dochodzi nawet do 30-minutowego opóźnienia, zanim Octan THC-O zacznie działać, aż do momentu, w którym powinieneś stać się naprawdę dobrze unieruchomiony – i to dopiero jest faza stoned!

Przyczyną opóźnienia jest to, że organizm potrzebuje metabolizmu enzymów w octanie THC-O. Podobnie jak zjadane w przekąskach THC, czas opóźnienia przed momentem „kopa” jest po prostu okresem, w którym twój organizm przyswaja kannabinoidy, więc pamiętaj, aby zachować rozsądek podczas konsumpcji.

Jak zrobić Octan THC-O?

Octan THC-O nie rośnie na krzaczku w domowym boxie tak jakbyśmy tego chcieli. Do wytworzenia tego typu produktu potrzebny jest odpowiedni zestaw chemiczny, a najlepiej by całej „produkcji” pilnował wysoko wykwalifikowany chemik.

Tworzenie octanu THC-O jest podobne do procesu przekształcania morfiny w heroinę. THCA (kwas tetrahydrokanabinolowy) musi zostać najpierw podgrzany. Zwykle, aby przekształcić THCA w octan THC-o używa się dwóch niebezpiecznych substancji; bezwodnika octwoego i kwasu siarkowego. Środki te są silnie korozyjne i łatwopalne, więc cały proces jest bardzo skomplikowany i prawdopodobnie tylko zaawansowany chemik miałby wiedzę oraz niezbędny sprzęt do przeprowadzenia takiej syntezy i konsekwentnie wytwarzać octan THC-O wysokiej jakości.

Czy istnieje możliwość zakupu THC-O?

Ze względu na bardzo wysoki poziom mocy środek ten jest obecnie zakazany w USA na poziomie federalnym. Chociaż może on być zbyt mocny dla użytkowników rekreacyjnych, niektórzy „stonerzy” mogą preferować właśnie taki sposób odlotu, ponieważ tolerancja dla kannabinoidów są różne, a wielu stonerów potrzebuje naprawdę potężnej dawki mocy, aby uzyskać pożądane przez nich efekty.

Na szczęście dawno temu udowodniono, że przedawkowanie konopi jest niezwykle trudne. Ostatecznie to użytkownicy muszą wiedzieć, co i jaka dawka stanowi rozsądną konsumpcję kannabinoidów dla siebie.

Ale jeżeli już udałoby ci się zdobyć octan THC-O to pamiętaj, aby nie popełnić przy tym błędu, nie przesadzaj. Pamiętaj, że został on wyprodukowany ze względu na swoją potencjalną zdolność do paraliżowania wroga. Zadbaj o kogoś, kto mógłby się tobą zaopiekować, kiedy będziesz dosłownie sparaliżowany.

W obecnej postaci tego związku nie można znaleźć nigdzie na półkach aptecznych lub punktach dystrybucji marihuany. Ale dzięki szybkiemu postępowi w rozwoju przemysłu konopnego nie jest wykluczone, że THC-O może pewnego dnia stać się dostępny w pobliskiej aptece.