Jeszcze tydzień temu pomiędzy budynkami rósł rzepak, jednak pole zostało zaorane, a teren ogrodzony. Wśród mieszkańców zaczęły krążyć informacje o tym, że rolnik postanowił sprzedać swoją ziemię deweloperom. Czy oby na pewno?

Chyba wszyscy znają już jednego z najpopularniejszych rolników w Polsce, którego pole znajduje się pomiędzy budynkami osiedla wybudowanego kilka lat temu w Lublinie. Rolnik nie zamierza sprzedawać swojej ziemi deweloperom, a w tym roku na jego polu wyrosną konopie!

Baner Reklamowy
Fot. Dominik Wąsik

Mieszkańcy osiedla przy ul. Jantarowej w Lublinie Południowym w tym roku będą mogli poczuć słodki zapach konopi, kiedy tylko otworzą okno.

Znany w całej Polsce rolnik, o którym kilkukrotnie wspominały media podczas jego żniw między budynkami osiedla wybudowanego kilka lat temu ponownie daje o sobie znać – w tym roku na jednym z jego pól uprawiane będą konopie włókniste.

Jak czytamy w serwisie spottedlublin, rolnik wydzierżawił swoje pole Lublińskiej firmie Hemplab, która będzie w tym miejscu uprawiała konopie.

Dzierżawimy 50 hektarów plantacji konopi włóknistych na terenie województwa lubelskiego. Niestety, najbliższa plantacja znajduje się około 40 kilometrów od siedziby naszej firmy. Na początku roku wpadliśmy na pomysł utworzenia testowej plantacji konopi włóknistych na polu przy ul. Jantarowej” – tłumaczy Szymon Włodarczyk, prezes firmy Hemplab

Jest to uprawa testowa, a konopie mają zostać wykorzystane w produkcji kosmetyków. Z pewnością taka uprawa wniesie wiele świadomości i wiedzy w dziedzinie konopi wśród mieszkańców Lublina. Mamy nadzieję, że takich projektów będzie w naszym kraju co raz więcej, a Polska znów stanie się konopną potęgą.