Kilka tygodni po hucznej zapowiedzi Maty o walkę o depenalizację podczas gali empiku artysta założył fundację skupiającą się właśnie na walce o naszą ukochaną roślinkę.

Jak dobrze pamiętacie w Styczniu tego roku Mata został zatrzymany za posiadanie drobnej ilości suszu konopi indyjskich. Spora część naszych czytelników jak i fanów artysty miała wtedy wątpliwości, czy nie jest to jedynie kampania promocyjna nowego albumu. W Lutym podczas gali rozdania nagród Empiku mata zaprzeczył takim głosom i zapowiedział walkę o depenalizację marihuany w Polsce, co również przez niektórych było podważane.

Baner Reklamowy

Fundacja420.pl założona przez Mate będzie walczyć o depenalizację marihuany

Mata nie rzucił słów na wiatr i dziś – 20 kwietnia – w światowy dzień konsumentów marihuany przedstawił fanom na swoim instagramowym profilu informacje na temat założenia fundacji skupiającej się na walce o depenalizację zioła w naszym kraju poprzez tworzenie muzyki, z której zysk zasilać ma funkcjonowanie i rozwój fundacji. Fundacja420 ma skupiać wokół siebie artystów, prawników czy środowisko naukowe.

Mata zapowiedział także mixtape, który ma ukazać się za okrągły rok, czyli 20 kwietnia 2023 roku.

Po części więc i podejrzenia fanów o akcję promocyjną również się potwierdzają, mimo faktu, że jego zatrzymanie nie było upozorowane, a „promowany” projekt ma wesprzeć fundację420, a nie kieszeń artysty.

Dodatkowo na YouTube pojawił się numer, z którego cały zysk ma zasilić fundajcę420. Klip do numeru nagrany na Jamacje możecie obejrzeć poniżej:

Z całych sił trzymamy kciuki za powodzenie fundacji w walce o lepsze jutro dla konsumentów trawki!