Mata, znany polski artysta i założyciel fundacji 420, kilka dni temu wziął udział w posiedzeniu Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ), aby poruszyć kwestię legalizacji marihuany na całym świecie.

Jak pewnie pamiętacie, Mata założył fundację 420, o której pisaliśmy tutaj. Głównym celem fundacji podczas uczestniczenia w tym wydarzeniu było zapoznanie się z praktykami światowych organizacji walczących depenalizacji środków odurzających.

Baner Reklamowy

Teraz artysta zrobił kolejny krok w związku ze swoją fundacją i udał się do Wiednia, gdzie kilka dni temu obyło się posiedzenie Komisji ds. Środków Odurzających przy ONZ.

Mata na posiedzeniu ONZ

Podczas swojego wystąpienia Mata przekonywał, że obecnie stosowane regulacje dotyczące marihuany są nieadekwatne do rzeczywistości. Artysta opowiedział o tym, że został zatrzymany za niewielką ilość marihuany, a cały proces związany z tym zatrzymaniem w żadnym stopniu nie wpłynął na niego pozytywnie. Dodatkowo zaznaczył, że w Polsce rocznie skazywanych jest 30 tys. młodych osób, które posiadały marihuanę na użytek własny.

Jego zdaniem, marihuana powinna być legalna ze względu na jej liczne właściwości lecznicze, które zostały już potwierdzone przez wiele badań naukowych.

Mata podkreślił również, że legalizacja marihuany przyniosłaby wiele korzyści, takich jak ograniczenie przestępczości związanej z handlem narkotykami oraz zwiększenie wpływów podatkowych dla państw. Raper zaznaczył, że zalegalizowanie marihuany pozwoliłoby także na zmniejszenie liczby osób skazanych za posiadanie niewielkich ilości tej substancji.

Matczak nie pozostawił wątpliwości co do swojego stanowiska w tej kwestii, argumentując, że marihuana powinna być traktowana podobnie jak alkohol i tytoń, które są dostępne w sklepach i na które obowiązują odpowiednie przepisy.

Podczas posiedzenia Komisji ds. Środków Odurzających (Commission on Narcotic Drugs – CND), Mata spotkał się z wieloma innymi działaczami i ekspertami z różnych krajów, którzy również opowiadają się za legalizacją marihuany. Ich argumenty opierają się na faktach i danych naukowych, a także na doświadczeniach krajów, w których już udało się zalegalizować tę substancję.

Mata podkreślił, że legalizacja marihuany nie jest tylko kwestią zdrowia publicznego, ale także wolności i praw obywatelskich. Raper zapowiedział, że będzie kontynuował walkę o legalizację tej substancji na całym świecie.

Źródło: instagram.com/fundacja420

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez FUNDACJA 420 (@fundacja420)