W samym centrum Legnicy odkryto potężną plantację marihuany. Według informacji policji znajdowała się ona w opuszczonej kamienicy, na miejscu znaleziono 600 roślin konopi indyjskich oraz kompletny sprzęt potrzebny do uprawy. Zabezpieczono również dużą ilość gotowego do sprzedaży suszu.

Po długotrwałym dochodzeniu we wtorkowy wieczór policja przeprowadziła nalot na opuszczoną kamienicę w centrum ulokowaną w samym centrum Legnicy.

Baner Reklamowy

Plantacja znajdowała się w kilku pomieszczeniach na kilku kondygnacjach, gdzie znajdywały się rośliny w różnym stadium wzrostu, informuje Radio Plus.

Podczas nalotu policji zatrzymano dwie osoby w wieku 48 i 61 lat. Na miejscu zabezpieczono blisko 600 roślin konopi indyjskich, a także 32 kilogramy marihuany gotowej do dystrybucji. Funkcjonariusze zabezpieczyli również sprzęt do uprawy; lampy, wentylatory czy nawozy.

łącznie zabezpieczono ponad 32 kilogramy marihuany oraz blisko 160 gram metamfetaminy. 48 i 61 -latek wkrótce trafią przed oblicze prokuratora, gdzie zostaną przesłuchani oraz usłyszą zarzuty. – komentuje Jagoda Ekiert z legnickiej policji