17 Październik – dzień legalizacji w Kanadzie. Kanada jako drugi kraj na świecie w pełni legalizuje marihuanę rekreacyjną!

Baner Reklamowy

Wartość rynku związanego z marihuaną szacowana jest na nawet 7 mld kanadyjskich dolarów rocznie!

Kanada jako drugi kraj na świecie w pełni legalizuje marihuanę!

Od dzisiaj (17 października 2018 roku) każdy pełnoletni Kanadyjczyk będzie mógł legalnie posiadać nawet 30 gramów oraz uprawiać do czterech roślin w domu na własny użytek.

W zeszłym tygodniu do wszystkich skrzynek pocztowych w kraju trafiła specjalna ulotka przygotowana przez kanadyjski rząd, która pokrótce informować ma obywateli o najważniejszych zmianach w ustawie legalizującej używanie marihuany.

W ulotce rząd przypomina, że należy być świadomym własnych reakcji na marihuanę, a prowadzenie samochodu pod wpływem tej substancji jest wciąż jest zabronione i karalne.

W zależności od prowincji i terytorium, wiek, który uprawnia obywatela do zakupu trawki wynosi 18 lub 19 lat. Każdy opodatkowany produkt będzie oznaczony akcyzą.

4 krzaki i 30g na własny użytek

Każdy pełnoletni Kanadyjczyk będzie mógł mieć przy sobie do 30 gramów marihuany i będzie mógł uprawiać do czterech roślin w domu na własny użytek. Niestety wciąż pozostają prowincję, które nie zezwalają na posiadanie czy uprawie marihuany.

Niestety pomimo legalnego statusu marihuany w większości stanów USA, przekroczenie granicy ze skrętem w kieszeni wziąć może stanowić problem, ponieważ w świetlne prawa federalnego, posiadanie marihuany jest wciąż nielegalne w Stanach Zjednoczonych.