Są to odmiany z gatunku Cannabis Ruderalis cechujące się automatycznym kwitnieniem (rośliny nie reagują na zmiany fotoperiodyczne), które dzięki swojej rewolucyjnej genetyce różnią się wielkością od innych przedstawicieli gatunku. Ze względu na wielokrotne krzyżowanie fotoperiodów z automatami powstały gatunki o znacznych rozmiarach i zwiększonej produkcji.

Duże plony i bardzo szybkie kwitnienie wyróżniają automatycznie kwitnące nasiona XXL łącząc to co najlepsze z automatycznych odmian. Zazwyczaj osiągają rozmiary od 1 do 1,5m przynosząc plony rzędu 50-250 g z krzaka. Nie tylko ilość plonu robi wrażenie, uwagę przyciąga również jakość i konsystencja kwiatostanów, dorównująca odmianom fotoperiodycznym.

Baner Reklamowy

Wielu ekspertów uznaje je za coś godnego uwagi i są wprost rozchwytywane przez kolekcjonerów nasion. Automaty XXL to dalece zaawansowane genetycznie hybrydy, które są ewenementem na rynku konopnym. Nasiona autoflowering XXL występują w wielu różnych wariantach. Dostępne są gatunki o przewadze genów Sativa, Indica a także typowe hybrydy. Niezależnie do wyboru będą to jednak średniej wielkości krzewy cechujące się szybkim dojrzewaniem.

Odmiany auto XXL zdumiewająco dobrze odwzorowują swoje oryginalne odpowiedniki, mimo całkowicie odmiennego schematu rozwoju i rodzaju zakwitania rośliny. Pokolenie szybciej dojrzewających odmian, które produkcją mogą konkurować z fotoperiodem – jest to zupełna nowość, wskazująca kierunek, w jakim rozwija się konopna botanika.

Wierzymy, że w przyszłości taki zbiór gatunków będzie mieć dużą wartość dlatego prezentujemy te odmiany wszystkim kolekcjonerom. Poniżej przedstawiamy kilka najciekawszych propozycji w tej kategorii kolekcjonerskich nasion:

#1 Auto Runtz X-treme

Nowa, rewolucyjna odmiana. Jest jedną z najbardziej aromatycznych i bogatych w terpeny oraz THC odmian znanych na Zachodnim Wybrzeżu USA. Ma niesamowicie intensywny, słodki i owocowy bukiet. Efekt jest połączeniem haju Indicia jak i działaniem Sativa stymulującym kreatywność i wyobraźnię. Jest efektem połączenia Zkittlez i Gelato.

Więcej informacji o Auto Runtz X-treme znajdziesz tutaj!

#2 Auto AK 47 2.0

Najlepsza i najbardziej rozpoznawana odmiana autoflowering, to nie nowość. Rośliny wytwarzają twarde kwiatostany pokryte aromatyczną żywicą. Nawet do 21% THC. Zapewnia słodkie, świeże, cytrusowe aromaty z nutą kadzidła. Jest to głównie Sativa będąca kompromisem między produkcją, smakiem i mocą.

Więcej informacji o Auto AK 47 2.0 znajdziesz tutaj!

#3 Auto Bruce Banner

Ekstremalnie wysoka ilość THC, nawet powyżej 25%, wyróżniają tą odmianę. Została stworzona przez najlepszych amerykańskich growerów w Kolorado. Zawędrowała do Europy, a tu wydano ją w wersji kwitnącej automatycznie. Zapewnia słodki, kwiatowy zapach i ziemiste nuty. Potrafi wyprodukować do 150 g z rośliny i ma ogromną produkcję żywicy.

Więcej informacji o Auto Bruce Banner znajdziesz tutaj!

#4 Auto Big Gorilla XL

Ta nowość zrobiła spore zamieszanie. Wyróżnia ją super silny haj, potężny, stymulujący efekt. Jest efektem połączenia Gorilla Glue i Gelato Auto. Odmianę tą cechują topy o intensywnym, słodkim i owocowym zapachu i smaku z nutami cyprysu, drewna z cytrynową, ziemistą nutą. THC do 25%. Ogromna produkcja żywicy, bardzo duże topy czynią z niej nr 1.

Więcej informacji o Auto Big Gorilla znajdziesz tutaj!

#5 Auto Mazar

Ta automatycznie kwitnąca odmiana z dominacją Indica charakteryzuje się bujnym rozkrzewianiem z wieloma grubymi, ciężkimi gałęziami bocznymi i dużym kwitnieniem głównym. Roślina znana jest z bardzo obfitych, wysokiej jakości plonów, z potężnym hajem, który jest wystarczająco silny zarówno dla doświadczonych użytkowników medycznych, jak i rekreacyjnych.

Więcej informacji o Auto Mazar znajdziesz tutaj!

#6 Northern Light Auto

Mieszanka Afghana i Thai. Niesamowita produkcja kwiatostanów jest wynikiem połączenia Indici z Sativą, z dominacją genów Indici. Roślina może wyprodukować do 200g suszu. Ma słodki smak i niezwykły efekt fizyczny, nadaje się do celów leczniczych. Posiada cytrusowe, owocowe, pieprzne, sosnowe i ziemiste aromaty.

Więcej informacji o Auto Northern Light znajdziesz tutaj!

#7 Moby Dick XXL Auto

Jest to głównie Sativa i ma intensywny smak cytrusów, sosny i egzotycznego drewna. Bardzo duży automat osiąga nawet 1,70 m na dworze i przynosi ogromne zbiory. Ekstremalna zawartość THC dorównująca odmianom amerykańskim. Długotrwały, psychoaktywny efekt. Połączenie legendarnych White Widow i Haze.

Więcej informacji o Auto Moby Dick XXL znajdziesz tutaj!

#8 Auto Jack Berry XL

Jest to niesamowite połączenie dwóch klasyków, Jack Herer i Blueberry w wersji Auto. Produkuje jasne kwiatostany o cytrusowym aromacie. Roślina pełna wigoru, rośnie wysoko i szybko. Odmiana jest odporna na pleśń. Głównie Sativa.

Więcej informacji o Auto Jack Berry XL znajdziesz tutaj!

#9 Auto Cheese XL

Bardzo duża automatyczna odmiana o obfitych plonach. Ma intensywny i wyjątkowo słodki, skunkowy zapach o nucie cytrusów i tonach dojrzałego sera. 60% Sativa czyni ją kandydatem do rekordowych zbiorów. Charakteryzuje się bardzo dużą odpornością i jest w stanie przetrwać niesprzyjające warunki. Posiada klasyczny zapach i smak.

Więcej informacji o Auto Cheese XL znajdziesz tutaj!