Tommy Chong nie mógł wjechać do swojego ojczystego kraju w dniu legalizacji marihuany. Aktor znany jest na całym świecie z klasycznej już serii „Cheech and Chong”, która powstała na przełomie lat ’70/’80.

Baner Reklamowy

Tommy Chong – najbardziej znany kanadyjski stoner, komik i aktor nie miał pewności, czy uda mu się wrócić do domu na dzień, w którym marihuana jest zalegalizowana w jego ojczyźnie. Kalifornia, w której Chong żył od dziesięcioleci, zalegalizowała marihuanę na początku 2018 roku.

Nieważny paszport

80-latek, który wystąpił w słynnej komedii „Cheech and Chong – Up In Smoke” w 1972 roku, a obecnie mieszka w Kalifornii, miał pojawić się w środę 17 października w Kolumbii Brytyjskiej, ale podczas pakowania zauważył, że jego paszport stracił ważność i nie może się nim wylegitymować.

W tej chwili utknąłem. Straciłem paszport, wiec próbujemy przejść przez to tańcem celebryty i w ten sposób spróbujemy szybciej zdobyć nowy paszport

– Powiedział Tommy Chong

Cheech and Chong

W latach 70-80. XX wieku duet (Tommy Chong i Cheech Marin) wydał szereg albumów muzycznych, a także filmy takie jak „Cheech and Chong -Up In Smoke”, które podążają za upaloną parą kumpli, próbującą nieuchwytnie unikać gliniarzy podczas długiej podróży z Kalifornii do Meksyku i z powrotem.

Po za „Up In Smoke” warte uwagi są wszystkie ich propozycje filmowe, między innymi Cheech and Chong’s Next Movie z 1980r. lub Cheech and Chong Animated Movie, który na ekranach pojawił się w 2013 roku.

Aktywizm Tommy’ego na rzecz legalizacji

Chong stał się jednym z najbardziej znanych zwolenników marihuany, wraz ze swoim partnerem komediowym Cheech Marinem.

„Był taki czas, gdy na zaproszenie wybrałeś się na przyjęcie koktajlowe, a jeśli ubierałem koszulkę z motywem liści konopi, to zewsząd padały głosy „kto zaprosił tego gościa? teraz jest inaczej, jestem jak biuro informacji o marihuanie”

– zdradza Chong

17 października Kanada stała się drugim krajem na świecie, który w pełni zalegalizował konsumpcję konopi indyjskich. Pan Chong, który długo prowadził kampanię na rzecz zmiany prawa, został zaproszony do ojczyzny, aby świętować razem z rodakami.

„To było nieuniknione, ponieważ konopie są tak pozytywnym lekiem dla całej naszej planety, największą zmianą jest zmiana nastawienia społeczeństwa.”

– powiedział Tommy Chong

Niestety dzień przed wylotem poinformował dziennikarzy, że nie uda mu się zjawić z powodu nieważności jego paszportu.

Chong ma bezpośrednie doświadczenie w szybkiej zmianie podejścia władz do konopi indyjskich. W 2003 r. Został uwięziony przez amerykańską federalną kampanię działającą przeciwko ludziom sprzedającym bonga i inne parafanalia narkotykowe w sieci i spędził dziewięć miesięcy w więzieniu – dzieląc celę z „Wilkiem z Wall Street” Jordanem Belfortem

„Aresztowali mnie za przetransportowanie fajek wodnych przez granice państwowe … Byłem jeńcem wojennym w wojnie z narkotykami”

– dodaje Tommy

I chociaż Kanadyjczycy mogą teraz świecić w każdej prowincji, rząd ostrzega ich przed próbą przekroczenia granicy w USA – która wciąż zabrania używania marihuany na poziomie federalnym. Próbując przekroczyć granicę wyglądając jak któryś z bohaterów Cheech and Chong. możesz liczyć się z dodatkową inspekcją.