Od kilku dni w mediach krąży informacja o zatrzymaniu krakowskiego przedsiębiorcy prowadzącego hurtownie z suszem CBD. Zabezpieczono łącznie 800kg suszu i innych substancji. Czy właściciel biznesu pod przykrywką legalnego biznesu handlował również nielegalną marihuaną?

Od kilku miesięcy na terenie Krakowa i okolic trwało śledztwo w związku z wprowadzaniem do obiegu znacznych ilości marihuany. Śledczy wpadli na trop, który prowadził do jednej z legalnie działających firm zajmujących się dystrybucją suszu i olejków CBD.

Baner Reklamowy

Ponad 200kg nielegalnego suszu CBD

Tydzień temu doszło do zatrzymania 42-letniego właściciela jednej z większych hurtowni suszu i olejków CBD, podejrzanego o wprowadzanie do obrotu marihuany. Podczas nalotu wynajmowane przez niego pomieszczenia znajdujące się w dwóch różnych lokalizacjach zabezpieczono ponad 800 kilogramów podejrzanych substancji, głównie był to susz konopny ale także haszysz i olejki CBD.

W pobranych próbkach, które trafiły do Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wykryto stężenie przewyższające dopuszczalny w Polsce limit THC. Na tę chwilę analizy laboratoryjne wykazały wyższe niż dopuszczalne stężenie w 205 kilogramach suszu, którego wartość szacuje się na 4 108 000 złotych. Z powodu zbyt wysokiego stężenia THC, w świetle polskiego prawa towar kwalifikuje się jako susz konopi innych niż włókniste, co z przedsiębiorcy robi handlarza środkami odurzającymi.

Oszukani klienci

Po za właścicielem marki 4easy, który jest bohaterem tego artykułu, również klienci nabywający susz od tej firmy mają lub mogą mieć problemy z prawem, ponieważ zupełnie nie świadomie nabywali nielegalny susz CBD, który według zapewnień firmy nie przekraczał dozwolonego w Polsce limitu THC.

Również przedsiębiorcy nabywający susz do dalszej dystrybucji mogą zostać zamieszani w tę sprawę, często nie zlecając badań na własną rękę, ponieważ zaufali legalnie działającej hurtowni, która powinna zadbać o jeden z najważniejszych szczegółów kreujących biznes CBD w Polsce.

Niestety takich przedsiębiorców może być więcej, więc zachęcamy do nabywania suszu wyłącznie ze sprawdzonych Polskich upraw, po okazaniu analizy badań każdej partii, która nas interesuje. Warto również zlecać badania na własną rękę w niezależnych laboratoriach, aby uniknąć podobnych nieprzyjemnych sytuacji.

Areszt i zarzuty

42-letni przedsiębiorca był już wcześniej karany za przestępstwa narkotykowe. Został tymczasowo aresztowany oraz usłyszał zarzut wprowadzenia do obrotu oraz posiadania znacznych ilości środków odurzających.