Zabezpieczono ponad 500 krzewów konopi indyjskich. Łącznie poznańscy funkcjonariusze zlikwidowali trzy plantacje mieszące się w piwnicy i na strychu.

Na trop opiekunów uprawy konopi indyjskich natrafili policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, wraz z kolegami z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą.

Baner Reklamowy

Policjanci wkroczyli do akcji 16 listopada na terenie dwóch miejscowości mieszczących się pod poznaniem – Przeźmierowo i Sady. Dwie uprawy zorganizowane były w piwnicach, a trzecia prowadzona była na strychu.

„Odkryte przez policjantów linie produkcyjne konopi wyposażone były w sprzęt do uprawy roślin: systemy oświetlenia, wentylacji i nawadniania. Funkcjonariusze odkryli także nielegalne przyłącza prądu na każdej z plantacji”

– mówi Dominika Pupkowska-Bral z poznańskiej policji

Zabezpieczono ponad 500 krzewów konopi indyjskich w zaawansowanym stadium wzrostu. Ujawniono również blisko 3,5kg gotowej do dystrybucji marihuany.

Do sprawy zatrzymano 2 mężczyzn, w wieku 37 i 38 lat, którzy byli już wcześniej karani. Na wniosek prokuratora podejrzani zostali tymczasowo aresztowani, grozi im teraz nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Policja nie wyklucza też dalszych zatrzymań w tej sprawie.