Chociaż konopie kojarzą się nadal dosyć jednoznacznie (czyli negatywnie), to coraz więcej osób zdaje sobie jednak sprawę jak wielki skarb ofiarowała nam natura. Nasiona konopi siewnej posiadają wiele cennych elementów, które zapewniają ludziom zdrowie. Dlatego powinny zostać włączone do zdrowej, zróżnicowanej diety współczesnego człowieka.

Baner Reklamowy

Jedną z najważniejszych pomyłek, do jakich dochodzi, gdy ktoś mówi o konopiach, jest mylenie odmiany siewnej z konopiami indyjskimi. Konopie siewne kiedyś były bardzo popularne także i w naszym kraju – w tej chwili powoli wracają do łask. Dlaczego warto włączyć je do swojej diety, co mogą nam oferować i gdzie znaleźć najlepsze produkty? W artykule zainteresowani znajdą wszystkie ważne informacje o nasionach konopi!

Nasiona konopi – co warto o nich wiedzieć?

Konopie siewne to gatunek rośliny należący do rodziny konopiowatych. Znane są również pod łacińską nazwą Cannabis Sativa, a niełuskane nasiona tej rośliny są obecnie uznawane za prawdziwy hit w zdrowym odżywianiu.

Sama roślina rozpowszechniona jest w różnych częściach świata. Można ją spokojnie znaleźć także i w Polsce. Jest jednoroczną rośliną zielną, która w Polsce znajduje dość duże zastosowanie. Nadaje się na przykład jako surowiec do pozyskiwania włókien. W sklepach można również znaleźć olej konopny, a także nasiona, które uznawane są za bardzo zdrowe.

Nasiona konopi – jak wpływają na zdrowie?

Nasiona konopi siewnej mają szerokie działanie farmakologiczne. Nasiona te posiadają doskonałą wartość odżywczą – są pełne zdrowych elementów, które wpływają na nasze dobre samopoczucie. Przede wszystkim są skarbnicą nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3, omega-6 i omega-9. Zawierają również mnóstwo białka – i to więcej niż wszystkie inne, znane rośliny na świecie.

Jeśli chodzi o białko, jest ono w nasionach konopi siewnej pełnowartościowe, hipoalergiczne i świetnie przyswajalne. Bez wątpienia zatem warto po nie sięgać. To jednak nie wszystkie rewelacje na temat konopi siewnych! Nasiona stanowią świetne źródło witaminy E i wielu innych witamin, jak również błonnika. Warto je włączyć do swojej diety, gdyż wpływają pozytywnie nie tylko na nasze ciało, lecz także na umysł. Między innymi poprawiają wydolność umysłową.

„W rzeczywistości wszystkie konopie mają potencjał w użytku medycznym w zależności od choroby jaką zamierza się leczyć należy stosować konopie z różnym stosunkiem CBD do THC i innych kannabinoidów”  (źródło: https://ganjafarmer.com.pl/239-nasiona-medycznej-marihuany).

Nasiona konopi – jakie warto wybierać?
Jeśli chodzi o nasiona konopi, dostępne są obecnie w Polsce zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w sklepach internetowych. Stały się sprzedażowym hitem, zatem można je znaleźć obecnie w większej liczbie miejsc niż dawniej. Dostępne są w specjalnych paczuszkach, mogą być dodawane do pieczenia czy posiłku. To świetny dodatek do sałatek, do mleka (w formie musli), itd. Nadają się tak do pieczenia, jak i do gotowania. W tej chwili zresztą rynek produktów tego typu jest bardzo bogaty.
Na przykład na stronach sklepów Genesis czy Ganja Farmer można znaleźć produkty z konopi (jak olej konopny) czy stosowne nasiona – również konopi indyjskich. Są świeże, silne, zdrowe, nadając się między innymi do celów medycznych. Warto zatem się nimi zainteresować!