Wczoraj, w dniu Matki Boskiej Zielnej na twitterze Partii Razem opublikowano grafikę, która przedstawiała Matkę Boską Zielną odzianą w liście konopi. Pod postem wrzało, od komentarzy oburzonych wiernych, którzy zarzucają Partii Razem profanację wizerunku Matki Boskiej z Guadalupe.

Baner Reklamowy

Według serwisu wpolityce.pl, jest to kolejne uderzenie w świętość katolików i akt symbolicznej przemocy. Poniżej post, który został opublikowany na krakowskim profilu Razem.

Niektórzy odbiorcy potraktowali post żartobliwie, inni uznali go za atak w kierunku wiernych. W komentarzach skierowanych do Partii Razem wręcz zawrzało:

„-Propagowanie narkomani i wykorzystanie do tego wiary, której wy nie zawierzacie i tępicie jest skrajną głupotą, idiotyzmem i degrengoladą

-No tak, wydrwić co dla Polaków najcenniejsze to od zawsze priorytet lewicy. Żenująca banda gowniarzy

-Też jestem za legalizacja ale wykorzystywanie do tego wizerunku Maryi w większosci katolickim kraju tylko wam to utrudni. A poza tym jest to po prostu nie na miejscu

-Obudźcie mnie, jak wymyślicie coś własnego. Tylko przerabiacie nasze symbole, co dowodzi wyższości naszej kultury i pustki waszej.

-Jak widać nie bez powodu #razem kojarzone jest z komunistycznym marginesem, narkomanią, debilizmem oraz brakiem zasad etycznych i moralnych.
Dno.”

My pozostając bezstronni w powyższej sytuacji, opinię pozostawimy naszym czytelnikom.