Uważaj! – Czyli jak bezpiecznie kupować sprzęt uprawowy, nasiona i utrudnić służbom namierzenie nas podczas zakupów przez internet.

Jeśli mieszkasz w kraju, gdzie uprawa jest dozwolona za pewne jesteś szczęśliwym człowiekiem, który każdego dnia może odwiedzić swój ulubiony growshop czy sklep oferujący nasiona. Niestety w Polsce, gdzie uprawa czy posiadanie jakiejkolwiek ilości suszu jest surowo zabroniona należy zachowywać szczególną ostrożność. Warto zastanowić się nad tym jak bezpiecznie zorganizować sprzęt uprawowy nie rzucając się w oczy organom ścigania lub wrednym ludziom, którym bardzo przeszkadza Twoje hobby.

Baner Reklamowy

Na przekór przeciwnością losu, dobrze rozplanuj swoje zakupy. Jeśli w Twoim mieście znajduję się growshop zleć zakupy koledze, który nie ma z tematem nic wspólnego. Pamiętaj, że monitoring może być kontrolowany przez CBŚ, sprzedawcy mogą z nimi współpracować, dając namiary na osoby, które robią zakupy prognozujące chęć uprawy konopi innych niż włókniste. Zwłaszcza tej większej.

Dobrą opcją jest robienie zakupów w innym mieście, najlepiej w innym województwie. Zawsze rozglądaj się czy w sklepie jak i na zewnątrz są zamontowane kamery. To bardzo ważne, policja może przeglądać nagrania z kamer i śledzić potencjalnych klientów. Sąsiedzi czy zwykły przechodzeń może zainteresować się po co Ci tyle worków z ziemią, doniczek i akcesoriów.

Pamiętaj by nigdy nie zamawiać nasion czy akcesoriów do uprawy na swój adres. Poproś znajomego by odebrał Twoją paczkę bądź na adres na który nie jesteś zameldowany. Jeśli nie musisz nie odbieraj jej od razu. Policja może kontrolować firmy kurierskie starając się wytropić podejrzane przesyłki oraz ich odbiorców.

Jednak nic nie zapewni Ci takiej anonimowości jak zakupy przez internet. Jednak w tym przypadku również musisz pamiętać o kilku ważnych sprawach. W swojej przeglądarce ustaw tryb prywatny lub incognito. Zawsze szyfruj swoje połączenie jeśli przeglądasz oferty sklepów ogrodniczych czy fora tematyczne o uprawie. Niezawodna jest do tego przeglądarka sieci TOR, którą można pobrać tu: www.torproject.org/

Nie zamawiaj lamp, growboxów czy innych akcesoriów na znanych polskich portalach aukcyjnych, tym bardziej z rynku wtórnego! Rób zakupy w sprawdzonych, polecanych przez wiele osób sklepach, linki do dobrych, sprawdzonych i rzetelnych growshopów czy seedbanków znajdziecie na dobrych grupach czy forach tematycznych.

Rejestrując się w danym sklepie by dokonać zakupu nie używaj swojego prawdziwego e-maila. Dobrą opcją jest, skorzystanie z usług www.safe-mail.net, czy protonmail, gdzie szybko zakładamy swoje konto a gdy jest ono nie używane konto automatycznie się usuwa. Nie podawaj swoich prawdziwych danych, numeru telefonu czy ID komunikatorów a przelewy rób pocztą, nigdy ze swojego konta bankowego.