Kolejną pozycją pod polską chmurkę, na której warto skupić swoją uwagę jest najlepsza w kategorii outdoor odmiana ze stajni znanego breedra – Dutch Passion. Szczep, o którym opowiadać będzie ten tekst, to oczywiście Passion#1.

Passion#1 to bez wątpienia trafny wybór jeżeli chodzi o stabilność genetyczną, która dobrze radzi sobie w chłodniejszych klimatach. Choć nie wyklucza się upraw indoor z udziałem tego szczepu w roli głównej, to raczej spotykamy je w zewnętrznym otoczeniu lub szklarniach.

Baner Reklamowy

Ta wspaniała hybryda powstała już w latach ’70 i już od wtedy znacznie górowała nad podobnymi jej szczepami, które dedykowane były typowo na uprawy zewnętrzne – w Kalifornii Passion#1 osiągnął legendarny status jako silna, dominująca indica, skąd w latach ’80 trafiła do hodowców w Holandii, gdzie również zyskała popularność jako silna, odporna na chłodniejsze klimaty odmiana. Z czasem stała się jedną z flagowym odmian holenderskiego banku nasion – Dutch Passion.

Budowa Passion#1 charakteryzuje się krępą budową i długimi, rozłożystymi gałęziami, które pokrywają długie, oblane żywicą kwiatostany. Passion#1 lubi trening LST (Low stress training), który wspomaga rozrost bocznych gałązek w celu zwiększenia finalnego plonu.

Roślina jest gotowa do zbioru w okolicach połowy października. W odpowiednich warunkach Passion#1 może obdarować nas naprawdę imponującym plonem, od 250 do nawet 750 gramów z jednej rośliny!

Końcowy produkt charakteryzuje się miękką, gąbczastą strukturą, która skrywa bardzo cytrusowy aromat. Dobrze przygotowane kwiaty zapewniają gładki i miękki dym, który rozluźnia ciało i umysł, powodując lekką euforię i medytacyjny stan umysłu.

Passion#1 w swoich kwiatach może osiągać poziom nawet do 20% THC, co raczej kategoryzuje go jako mocną pozycję, która obowiązkowo powinna znaleźć się w klaserze każdego kolekcjonera nasion!

Kolekcjonerskie nasiona szczepu Passion#1 znajdziesz w autoryzowanym seedbanku GanjaFarmer, gdzie korzystając z kodu rabatowego “420Polska” zyskasz -5% rabatu podczas składania zamówienia.