Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji nie będąc już na służbie zainterweniowali wobec hotelowych gości, ponieważ poczuli marihuanę na hotelowym korytarzu.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali się w jednym z hoteli w Mikołowie w ramach odpoczynku. Zdarzenie miało miejsce w nocy z 29 na 30 maja.

Podczas gdy policjanci będący już po służbie przechodzili hotelowym korytarzem zwrócili uwagę na charakterystyczną woń marihuany, który wydobywał się z jednego z hotelowych pokojów. Zamiast iść dalej do swojego pokoju w ramach odpoczynku, postanowili zainterweniować.

Baner Reklamowy

Ustalili dane osobowe podejrzanych gości. Kiedy ci opuszczali swój pokój, zostali natychmiast wylegitymowani, przeszukano ich oraz hotelowy pokój, w którym gościli.

Podczas przeszukania pokoju podejrzanych mężczyzn ujawniono ponad 1,5 kilograma marihuany oraz sporą ilość innych środków odurzających.

Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do prokuratory Rejonowej w Mikołowie. Jednemu z nich postanowiono już zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających. Sąd zadecydował o trzymiesięcznym areszcie.