Dorośli obywatele stanu Waszyngton, którzy podejmą się szczepienia w nagrodę otrzymają darmowego jointa. Na taki pomysł promocji szczepień przeciwko koronawirusowi wpadła rada ds. wyrobów alkoholowych i konopnych. Wcześniej oferowano darmowy alkohol dla osób, które się zaszczepiły. Można było wtedy otrzymać darmowe piwo czy wino.

Jak widać nie tyle sama pandemia potrzebuje marketingu, aby zostać zauważoną, to również zachęcenie do szczepień musi obywać się za pomocą promocji poprzez celebrytów, loterie, w których można wygrać pieniądze lub inne nagrody czy darmowy alkohol, jak to właśnie miało miejsce w stanie Waszyngton. Władze tego stanu ponownie chcą zwiększyć liczbę osób, które zaszczepią się przeciwko koronawirusowi poprzez akcję „Joint for Jabs” – krótko mówiąc, zachęcają użytkowników konopi darmowymi jointami.

Baner Reklamowy

Jak dotąd w stanie Waszyngton co najmniej 58% mieszkańców przyjęło pierwszą dawkę szczepionki, a 49%. jest w pełni zaszczepionych.

Akcja „Joint for Jabs” ma potrwać do 12 lipca, została ustanowiona przez stanową radę ds. wyrobów alkoholowych i konopnych. Po darmowego jointa może zgłosić się każdy kto ukończył 21 lat i oczywiście posiada potwierdzenie przyjęcia szczepionki. Jak zapowiedziała rada, jointy rozdawane będą w sklepach po przyjęciu pierwszej dawki, a także w punktach szczepień, zaraz po przyjęciu drugiej dawki.

Darmowe zioło nie tylko w Waszyngtonie?

Jedna z przychodni w Arizonie również oświadczyła, że zapewni darmowe jointy lub edibles wszystkim powyżej 21 roku życia pod warunkiem przyjęcia szczepionki przeciw koronawirusowi.