Wybór odmian medycznej marihuany w Polsce rozszerzy swój wachlarz o kolejne odmiany. W dniu wczorajszym pojawiły się informacje o dwóch kolejnych pozycjach, które już wkrótce mają pojawić się na półkach dobrych aptek.

Niecałe dwa tygodnie w ofercie aptek pojawił się szczep Blueberry firmy Tirlay, a niedługą chwilę wcześniej szeregi wypełnił S-lab odmianą Pink Kush i Mango Kush. Niedługo po „premierach” nowych odmianach suszu w ofercie polskich aptek dotarły do nas kolejne pozytywne informacje, z których wynika, że już niebawem wybór medycznego surowca zwiększy się o kolejne dwie pozycje kanadyjskiej firmy Aurora.

Baner Reklamowy

Dwie nowe pozycje suszu w polskich aptekach

Jak czytamy w serwisie gdziepolek.pl jedną z nowych odmian firmy Aurora ma być szczep o dominacji genów indica – Pink Kush, który został także wprowadzony do aptek przez firmę S-lab. jakiegoś czasu Pink Kush S-Lab. Surowiec Aurory ma zawierać 20% THC (w przypadku S-lab jest oto 18%) i 1% CBD. Surowiec jest już w końcowej fazie rejestracji. Pacjenci mogą spodziewać się dostępności suszu w kwietniu 2023 roku.

Serwis informuje również, że Aurora kończy właśnie rejestrować jeszcze inną pozycję surowca, czyli szczep Dela Haze – znaną i cenioną odmianę o przewadze genów sativa, której zawartość THC ma wynosić 22% i 1% CBD. Również tego suszu pacjenci mogą wyczekiwać z początkiem kwietnia tego roku.

Co z Red No. 2?

Z informacji jakie podaje serwis wynika również, że pacjenci oczekujący na kolejną dostawę suszu Red No. 2 od Spectrum Therapeutics będą musieli jeszcze poczekać, ponieważ nowe partie wciąż poddawane są testom i nie wiadomo kiedy owe testy zostaną zakończone, przez co producent kolejny raz przesunął termin dostawy.