Nowy kierunek „Biznes Konopny” na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu: Innowacyjne studia otwierają drzwi do prężnie rozwijającej się branży.

Jak donosi dziennik wrocławski, Uniwersytet Ekonomiczny w Wrocławiu wprowadza nowatorski kierunek studiów – biznes konopny, będący pierwszym tego typu programem w Polsce. Zajęcia, prowadzone we współpracy z firmą Max Hemp, skupiają się na dostarczeniu specjalistycznej wiedzy dotyczącej konopi, ich uprawy, właściwości oraz zróżnicowanych obszarów zastosowań.

Baner Reklamowy

W obliczu dynamicznego wzrostu wartości rynku konopnego zarówno w Europie, jak i globalnie, Uniwersytet Ekonomiczny reaguje na zapotrzebowanie branży, oferując studentom unikalną okazję do zdobycia przewagi konkurencyjnej. Warto podkreślić, że wartość rynku konopi indyjskich w 2023 roku osiągnęła imponującą kwotę 29,32 mld dolarów, prognozując wzrost do ponad 60 mld dolarów w 2028 roku.

Tak intensywny wzrost wiąże się z coraz większą konkurencyjnością na rynku i stałą potrzebą rozwoju, aby utrzymać przewagę rynkową. To najlepszy czas, aby pozyskać unikalne kompetencje i wyprzedzić konkurencję

– przekonuje Uniwersytet Ekonomiczny, otwierając rekrutację na biznes konopny.

Kierunek biznes konopny jest skierowany przede wszystkim do osób zainteresowanych prowadzeniem biznesu w tej dynamicznie rozwijającej się branży. Oferuje on kompleksową edukację dla kadr zarządzających, managerów, doradców klienta oraz handlowców. Studenci zdobędą nie tylko teoretyczną wiedzę, ale również praktyczne umiejętności, obejmujące m.in. technologię uprawy konopi, aspekty prawne, etykę w terapii konopnej oraz zarządzanie biznesem konopnym.

Współpraca z firmą Max Hemp, czołowym graczem na polskim rynku konopnym, gwarantuje wysoką wartość merytoryczną zajęć. Program obejmuje 20 różnorodnych zajęć, skoncentrowanych zarówno na aspektach teoretycznych, jak i praktycznych, umożliwiając studentom pełne zrozumienie tej innowacyjnej dziedziny. Tematyka wykładów obejmuje historię konopi, psychologię i psychiatrię, technologię uprawy, zagadnienia prawne oraz kontrolę jakości produktów konopnych.

Początek studiów planowany jest na 2 marca, a cały program obejmuje 2 semestry. Rekrutacja trwa do 23 lutego, a szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej kierunku „Biznes Konopny” Uniwersytetu Ekonomicznego. Studia odbywają się w trybie zaocznym, w godzinach 9-16, zapewniając elastyczność dla pracujących studentów.