nagroda ministra rolnictwa
Program promujący uprawę konopi został nagrodzony przez Ministra Rolnictwa (fot. Biuro Prasowe MRiRW)
Reklama na 420 Polska

Program promujący uprawę konopi został nagrodzony przez Ministra Rolnictwa. „Program Konopny – narzędzie komercjalizacji rolniczych dóbr własności intelektualnej na skalę międzynarodową” wdrożony przez Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich został wyróżniony za swoje osiągnięcia w dziedzinie rolnictwa, rozwoju wsi i rynków rolnych.

Program promujący uprawę konopi

Rynek konopi przemysłowych przeżywa ponowny rozkwit. Program wprowadzony przez Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich jest żywym przykładem skutecznej komercjalizacji opracowanych już rozwiązań.

Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich za cel postawił sobie produkcje elitarnego materiału siewnego z własnych odmian konopi przemysłowych (m.in. Białobrzeskie, Tygra, Henola). Działalność instytutu wypromowała polskie odmiany konopi, co pozwoliło podpisać kolejne umowy licencyjne, których przychody liczone są w milionach złoty. Uprawy konopi przemysłowych w Polsce dynamicznie zwiększają się, co jest szansą na poprawę sytuacji finansowej polskiego rolnika, a szczególnie tych, których działalność skupia się na małym obszarze. Oferta instytutu jest alternatywą dla tradycyjnych upraw. Przychody z hektara sięgają nawet 15 tysięcy złoty.

Reklama na 420 Polska

„Program Konopny – narzędzie komercjalizacji rolniczych dóbr własności intelektualnej na skalę międzynarodową”

Dlaczego warto zainteresować się programem? Podpisując umowę kontrakcyjną z instytutem, zyskujemy możliwość uprawy polskich odmian konopi na cele nasienne. Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich pomaga w załatwieniu wszelkich formalności urzędowych w związku z uprawą konopi włóknistych oraz dostarcza swój materiał siewny. Instytut gwarantuje również wsparcie agrotechniczne i doradcze. Gdy już uda nam się zebrać pierwsze plony, wszystko może zostać skupione przez Instytut po wcześniej ustalonych cenach.

Młode pokolenie coraz częściej zaczyna dostrzegać pozytywy uprawy i przetwórstwa konopi przemysłowych. Rolą programu jest promowanie upraw tej rośliny poprzez przekazywanie wiedzy agrotechnicznej i przetwórczej.

Komentarze

Komentarze

Reklama na 420 Polska