Jak się okazuję, to nie z Kanady będzie importowany pierwszy susz, który pojawi się na półkach polskich aptek. Niemiecka firma Aurora zapowiedziała w oficjalnym komunikacie, że otrzymali zgodę na eksport suszu konopi indyjskich, który docelowo ma trafić do polskich pacjentów.

Baner Reklamowy

Naturalnie firma Spectrum Cannabis Polska, należąca do ogromnej, kanadyjskiej korporacji zajmującej się produkcją konopi i preparatów na nich opartych, również będzie importować swój susz z Kanady. Wspominaliśmy o tym w artykule dotyczącym zapowiedzi pojawienia się suszu tej firmy w polskich aptekach.

Niemiecka firma Aurora pierwszym dostawcą medycznej marihuany?

Canopy Growth została wyprzedzona przez Aurora Deutschland GmbH, której siedziba główna mieści się właśnie w Kanadzie i to jej produkt jako pierwszy trafi do polskich pacjentów. Canopy zapowiadała, że to jej susz jako pierwszy będzie sprowadzony do Polski, więc wychodzi na to, że obie firmy toczą wyścig o podbój polskiego rynku, jednak przyglądając się zapowiedzianym przez obie firmy terminom, to właśnie Aurora wysuwa się na prowadzenie.

W oficjalnym oświadczeniu Aurora informuje, że w ciągu kilku następnych dni nadadzą pierwszą dostawę, która trafić ma do jednego z warszawskich szpitali oraz Centrum Leczenia Bólu, na tę chwile nie ma informacji, które konkretnie placówki zostaną zaopatrzone w medyczną marihuanę.

Aurora jako pierwsza firma dostarczająca konopie indyjskie do Polski jest potwierdzeniem zdolności tej firmy do prowadzenia działalności na rynkach międzynarodowych z wysokimi poprzeczkami do przeskoczenia.

Mamy więc dwie potężne firmy konopne, które chcą być liderem w sprzedaży konopi indyjskich oraz produktów takich jak oleje czy koncentraty pochodzące z marihuany. Dlaczego rząd nie pomyślał nad państwowymi uprawami, które solidnie zasiliłyby budżet państwa i woli, aby potężne pieniądze uciekały po za granice naszego kraju? Zachęcamy do dyskusji w komentarzach.