Młodzi „plantatorzy” uprawiali 150 krzewów konopi. Wpadli, gdy je podlewali
Reklama na 420 Polska

Na terenie Gminy Potok Górny dwóch młodych mieszkańców powiatu biłgorajskiego uprawiało aż 150 krzewów konopi indyjskich. Zostali przyłapani przez policjantów z wydziału kryminalnego biłgorajskiej komendy na gorącym uczynku, kiedy ci podlewali rośliny.

Swoimi kanałami informacji funkcjonariusze z komendy policji w Biłgoraju ustalili, że na terenie gminy Potok Górny w rejonie nieużytków rolnych znajduje się plantacja krzewów marihuany. Na podejrzanym terenie policjanci zastali dwóch mężczyzn podlewających sadzonki, którzy na ich widok zaczęli uciekać.

W bezpośrednim pościgu policjanci zatrzymali jednego z mężczyzn oraz błyskawicznie ustalili dane personalne drugiego.

Reklama na 420 Polska

Jak się okazało byli mieszkańcy powiatu biłgorajskiego w wieku 21 i 22 lat. Starszy z mężczyzn sam oddał się w ręce mundurowych. W miejscu uprawy policjanci ujawnili i zabezpieczyli łącznie 150 sztuk sadzonek konopi indyjskich innych niż włókniste we wczesnej fazie wzrostu. Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

 – tłumaczy Joanna Klimek, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju

Mężczyźni w piątkowe popołudnie usłyszeli zarzuty, a prokurator Prokuratury Rejonowej w Biłgoraju wykonał wobec nich środek zapobiegawczy w postaci zakazu opuszczania kraju i dozoru policyjnego. Oboje staną przed sądem, grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

Komentarze

Reklama na 420 Polska