Na terenie Gminy Potok Górny dwóch młodych mieszkańców powiatu biłgorajskiego uprawiało aż 150 krzewów konopi indyjskich. Zostali przyłapani przez policjantów z wydziału kryminalnego biłgorajskiej komendy na gorącym uczynku, kiedy ci podlewali rośliny.

Baner Reklamowy

Swoimi kanałami informacji funkcjonariusze z komendy policji w Biłgoraju ustalili, że na terenie gminy Potok Górny w rejonie nieużytków rolnych znajduje się plantacja krzewów marihuany. Na podejrzanym terenie policjanci zastali dwóch mężczyzn podlewających sadzonki, którzy na ich widok zaczęli uciekać.

W bezpośrednim pościgu policjanci zatrzymali jednego z mężczyzn oraz błyskawicznie ustalili dane personalne drugiego.

Jak się okazało byli mieszkańcy powiatu biłgorajskiego w wieku 21 i 22 lat. Starszy z mężczyzn sam oddał się w ręce mundurowych. W miejscu uprawy policjanci ujawnili i zabezpieczyli łącznie 150 sztuk sadzonek konopi indyjskich innych niż włókniste we wczesnej fazie wzrostu. Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

 – tłumaczy Joanna Klimek, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju

Mężczyźni w piątkowe popołudnie usłyszeli zarzuty, a prokurator Prokuratury Rejonowej w Biłgoraju wykonał wobec nich środek zapobiegawczy w postaci zakazu opuszczania kraju i dozoru policyjnego. Oboje staną przed sądem, grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.