Na Twój haj oraz na to, jak się czujesz po paleniu może mieć wpływ wiele czynników, które mogą go zwiększyć lub zniwelować. Ale dziś skupimy się na tym, czego oczekuje szersze grono palaczy, bo kto nie chce najefektywniej wykorzystywać wydanych pieniędzy?

Każdy doświadczony palacz staje przed momentem, w którym zadaje sobie pytanie, jak spotęgować swoje odczucia po spaleniu ulubionego ziółka? Wychodząc na przeciw zakłopotanym stonerom, prezentujemy 10 prostych sposobów na to, jak wzmocnić swój haj, czyli jak spotęgować swoje doświadczenia związane z marihuaną i osiąganie przy tym lepszego samopoczucia.

Baner Reklamowy

1. Eksperymentuj z różnymi szczepami

Palenie cały czas tego samego tematu, powoduje przyzwyczajenie, co zmienia intensywność doznań po jego skonsumowaniu. Dawno minęły czasy, kiedy polegało się na jednym dilerze. Posiadanie wyboru może mieć ogromne znaczenie dla świata.

Wypróbuj kilka innych szczepów, może znajdziesz swój ulubiony. Albo zapamiętasz preferencje, czy to Indica, czy Sativa, a może hybryda? Niektórzy, wybierają dane szczepy w zależności od sytuacji w jakiej będą z nich korzystać. Wiedza o tym, jak reagujesz na każdy typ, jest najlepszym sposobem na zwiększenie doznań.

Sposób w jaki palisz może mieć ogromny wpływ na twój haj. Niezależnie czy palisz jointy, ściągasz hity z bonga czy nabijasz lufki, warto wypróbować pozostałe metody. Może się okazać, że sposób palenia zmienia twoje wrażenia. Wielu twierdzi, że hit z bonga robi większy mętlik w głowie. Podczas palenia jointa, odczuwasz że twoje ciało się rozluźnia. Mała zmiana może naprawdę poszerzyć horyzonty i zafundować lepsze wrażenia.

2. Odpocznij od dymu

Inną alternatywą jest wypróbowanie waporyzacji! To zdecydowanie zdrowsza opcja, którą możesz się cieszyć tak samo jak paleniem.

Przede wszystkim dla osób palących zmiana rutyny, może okazać się bardzo korzystna nie tylko dla zdrowia ale i portfela. Waporyzacja kojarzy nam się z wydajnością nawet przy małych ilościach.

3. Spróbuj haszyszu, koncentratów i olejków.

Koncentraty i hasz mogą być doskonałym sposobem na zintensyfikowanie twojego haju. Hasz, oleje i koncentraty zawierają wysokie stężenie THC. Pozwala to palić niewielkie ilości, ale w zamian przeżywać doświadczenia bardzo szybko i intensywnie. Wiele ludzi używa haszu lub koncentratów, aby osiągnąć ten sam stan, jednocześnie przy rzadszym paleniu. Nie narażają się na wchłanianie dużej ilości dymu z jointa czy bonga.

4. Ruszaj się

Ćwiczenia tuż przed lub po paleniu mogą zintensyfikować twój haj. Badania pokazują, że ćwiczenia pomagają doprowadzić do mózgu, aż do 15% więcej THC. Może to mieć intensywny i trwały wpływ nawet na doświadczonych palaczy.

Aktywne ćwiczenia fizyczne uwalniają również THC, które odłożyło się wcześniej w tkance tłuszczowej.

Ta wskazówka jest idealna, jeśli obawiasz się zostania kanapowcem, który leniwe spędza czas przed telewizorem lub grami video. Dodatkowo, jeśli ćwiczysz, nie będziesz musiał czuć się winny, gdy dojdzie do ataku gastro!

5. Spróbuj żywności na bazie THC

Żywność jest doskonałym sposobem przyjmowania konopi. Zwłaszcza jeśli starasz się być dyskretny. Nawet jeśli dużo palisz, możesz zauważyć, że twój haj jest bardziej intensywny, gdy konsumujesz przekąski wzbogacone o THC.

Wiele osób twierdzi, że haj jest bardziej skoncentrowany na ciele, oraz uważają, że jest po prostu mocniejszy. W sieci dostępnych jest nieskończona ilość przepisów na przekąski i dania, które możesz sam przygotować. Jeśli nigdy nie próbowałeś jedzenia z z dodatkiem konopi indyjskich, zdecydowanie pora to zrobić. Może się to okazać twoją ulubioną metodą przyjmowania THC.

6. Dostosuj ilość do swoich potrzeb

Skręcenie i skopcenie dużego jointa, zapakowanie cybucha do pełna czy syte nabicie korka od wiadra może być kuszące. Może się to wydawać dziwne, ale częstsze przyjmowanie mniejszych ilości może nasilić haj.

Jest tak dlatego, że mikro dawkowanie pozwala efektywniej korzystać ze swojego tematu, niwelując przy tym tolerancję. Czasami mniej może być więcej!

7. Przygotuj się, przed oddaniem się chwili

Jeśli chcesz wzmocnić swój haj, najlepiej przygotować się do tego wcześniej. Idealne przekąski, miła atmosfera, wygodna kanapa, koc oraz ulubiony serial… Mocny haj i satysfakcja z robienia czegoś, co sprawia ci przyjemność. Posiadanie takiego zestawu może być kluczem do lepszych doświadczeń.

Z drugiej strony nie czuj się ograniczony do jednej czynności związanej z lenistwem na kanapie. Pamiętaj, że nic nie równa się zielonej przygodzie w gronie upalonych!

8. Wzbogać swoją szafę o nowe gadżety

Czujemy twój ból! Za każdym razem, gdy zastanawiasz się nad nowym vapo czy bongiem, myślisz sobie „Kurczę, ile to kosztuje kasy…”. I nie mylisz się, aczkolwiek posiadanie odpowiednich sprzętów i akcesoriów może być jednym z kluczy do zintensyfikowania twoich doświadczeń. Jeśli jarasz przez starą, osmoloną lufkę to dla prawdziwego stonera jest to tylko marnowanie tematu.

Jeśli palisz regularnie, zainwestuj w porządny sprzęt!

9. Zadbaj o to, co jesz przed paleniem

W celu zintensyfikowania swoich odlotów warto przygotować wcześniej odpowiednie przekąski, które mogą mieć wpływ na nasze samopoczucie po wypaleniu ziółka.

Istnieją dowody na to, że niektóre owoce i warzywa intensyfikują twój haj. Wynika to z tego, że zawierają one wysoki poziom terpenów, np. dojrzałe mango.

Terpeny przyspieszają działanie i wydłużają czas trwania naszego wzlotu. Robią to, pomagając THC skuteczniej przekraczać barierę krew-mózg. Spróbuj zjadać mango, banany, orzechy lub brokuły przy następnej okazji, gdy będziesz palić. Zobacz, jaki to ma wpływ na Ciebie.

10. Zrób przerwę, by obniżyć tolerancję

To może zabrzmieć szaleńczo, ale jednym ze sposobów na osiągnięcie większej euforii po buszku jest zmniejszenie tolerancji na marihuanę.

Umiarkowani i zaawansowani palacze z czasem doświadczają mniej intensywnych wzlotów. Przerwa w paleniu może doprowadzić do zmniejszenia tolerancji i nasze doświadczenia znowu będą takie, jak kiedyś!

Te wskazówki mogą pomóc w tym, aby twoje doznania były bardziej przyjemne i bardziej intensywne. Każdy palacz ma swoje preferencje, by podnieść lub niwelować haj. Eksperymentuj, aby zobaczyć, co zadziała na Ciebie najlepiej!