OZN MARIHUANA CANNABIS
ONZ wykreśliło marihuanę z IV tabeli
Reklama na 420 Polska

To historyczny moment dla wszystkich osób mających związek ze środowiskiem konopnym. Marihuana została usunięcia z IV tabeli przez ONZ, tym samym zmieniając jej klasyfikację – co to oznacza?

Jak powszechnie wiadomo stworzona w 1961r. konwencja antynarkotykowa i klasyfikacja środków odurzających miała swoje zastosowanie jedynie do celów biznesowych wielkich korporacji, które wywierały wpływ na politykę narkotykową.

Kilka dni temu ONZ w wyniku głosowania, które odbyło się miesiąc temu podjęło decyzję o zmianie klasyfikacji konopi indyjskich oraz usunięciu ich z IV tabeli, jednoznacznie uznając terapeutyczne zastosowanie roślin konopi i zaprzestania przedstawiania jej jako „szczególnie podatną na nadużycia i wywołującą negatywne skutki„.

Reklama na 420 Polska

Według wykazu IV tabeli marihuana nie posiada żadnych właściwości terapeutycznych, jednak teraz jej klasyfikacja nareszcie ulega zmianie, co prawdopodobnie wpłynie na pozytywne działania różnych państw, w tym polski w kierunku zmiany prawa dotyczącego konopi indyjskich.

Propozycja WHO

Po za usunięciem konopi indyjskich z IV tabeli, WHO zaskoczyło nas swoją propozycją planu harmonizacji i poprawienia jakości usług dotyczących dostępności medycznej marihuany i środków na nich opartych.

Jest to kolejny ważne aspekt, ponieważ umożliwia produktom opartym na naturalnych kannabinoidach szybszą rejestrację, a mają do pokonania o wiele trudniejszą drogę niż ich syntetyczne odpowiedniki.

Ostatnim z zaleceń była regulacja zastosowań medycznych CBD, jednak nie zostało ono zatwierdzone, dlatego kannabidiol wciąż pozostanie substancją poza kontrolą traktatu.

Komentarze

Komentarze

Reklama na 420 Polska