Odkopaliśmy stary news z FaktyKonopne, o 114-latku z Nigerii, u którego znaleziono tony konopnego suszu, bo – jak sądzimy – wiele mówi o konopiach i ich wpływie na zycie. Tylko trzeba pokusić się o trochę szersze spojrzenie.

Tak o tej sprawie pisały przed dwoma laty FaktyKonopne.

Nigeryjska agencja anty-narkotykowa skonfiskowała 6,5 tony marihuany z domu mężczyzny, który twierdzi, że ma 114 lat.

Narodowa Agencja Egzekwowania Prawa Narkotykowego powiedziała, że znaleźli 254 worków z marihuaną w domu mężczyzny, w stanie Sulaiman Adebayo Ogun na północ od Lagos. “Ilość marihuany sugeruje operację na dużą skalę“, mówi przewodniczący Agencji Narkotykowej.

Adebayo, który powiedział, że uprawiał konopie indyjskie całe swoje życie powiedział policji, że w workach znajduje się ryż.

Marihuana jest uprawiana na szeroką skalę w Nigeryjskich gospodarstwach, a następnie jest przemycana do sąsiadujących krajów. Agencja powiedziała, że mężczyzna ma 114 lat, jednak nie ma dowodów na potwierdzenie jego wieku.

Czy kogoś to dziwi, że gość o tak sędziwym wieku, zajmował się akurat konopiami? Zapewne jego ich użytkowanie nie ograniczało się wyłącznie do marihuany – jak wiadomo konopie mogą także stanowić podstawę diety i to bodaj najzdrowszą z możliwych. Nie brakuje takich badaczy, którzy twierdzą, że człowiek jest zaprogramowany na 120 lat życia, ale musi korzystać z tych dobrodziejstw, które dała mu natura, na czele z konopiami właśnie. Bez cannabisu jestesmy skazani na conajwyżej 70.

Powszechnie panuje takie przekonanie, że ludzie dzisiaj żyją dłużej, co ma być zasługa współczesnej medycyny i – o zgrozo – farmakologii. Jednak na takie statystyki składa się przede wszystkim duża śmiertelność noworodków w dawnych czasach. Jednak to kiedyś, a nie dziś, dużo łatwiej było spotkać sędziwego mężczyznę, pozostającego sprawnym. Od czasu gdy zabrano nam konopie, jesteśmy zdani na siebie i w tej nierównej walce, wciąż przegrywamy. Niestety najczęściej – przedwcześnie.


(źródło: FaktyKonopne.pl)