Plantacja marihuany na strychu budynku wielorodzinnego została ujawniona przez Legnickich policjantów w trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych.

Podczas czynności wykonywanych w związku z podejrzeniem posiadania znacznych ilości środków odurzających policjanci znaleźli w mieszkaniu 25-latka ponad 1000 porcji marihuany. W toku dalszych czynności na poddaszu budynku wielorodzinnego ujawniono także plantację konopi indyjskich.

Baner Reklamowy

„W trakcie przeszukania pomieszczeń gospodarczych należących do niego policjanci ujawnili na strychu budynku wielorodzinnego kilkanaście sadzonek konopi w różnym stadium rozwoju, z których można byłoby uzyskać ponad 400 porcji handlowych środków odurzających. Ponadto, w jednym z pomieszczeń mieszkalnych, funkcjonariusze ujawnili ponad 1000 porcji handlowych suszu marihuany oraz profesjonalny sprzęt służący do jej uprawy. Mieszkaniec Legnicy został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. 25-latek za swoje czyny odpowie teraz przed prokuratorem i sądem. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności”

– informuje mł. asp. Jagoda Ekiert, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

25-latek został zatrzymany przez legnicką policję i przewieziony do aresztu. Za posiadanie marihuany i prowadzenie uprawy może grozić mu do 10 lat pozbawienia wolności. O jego losie zadecyduje sąd.