Firma Four 20 Pharma, niemiecki potentat farmaceutyczny, szykuje się do wprowadzenia na polski rynek kolejną odmianę – ICC. Ta innowacyjna, już ciesząca się uznaniem w Niemczech i na świecie odmiana, podobnie jak Gorilla Glue#4 , która dostępna jest w naszych aptekach dzięki tej firmie, zapowiada rewolucję w dostępności i jakości medycznej marihuany w Polsce.

Four 20 Pharma – Innowator na rynku medycznej marihuany

Four 20 Pharma, znany ze swojej roli w wprowadzaniu innowacji na rynku medycznej marihuany, odniósł sukces dzięki odmianie Gorilla Glue#4, która zdobyła popularność w Polsce dzięki wysokiej zawartości THC, unikalnemu profilowi terpenowemu i atrakcyjnemu wyglądowi. Teraz firma stawia kolejny krok w naszym kraju i zamierza wprowadzić docenianą przez pacjentów odmianę – ICC (Ice Cream Cake x Kushmints).

Baner Reklamowy
Gorilla Glue#4 Four 20 pharma
Gorilla Glue#4 Four 20 Pharma

ICC od Four 20 Pharma

Odmiana ICC to hybryda, dominująca Indica (75% indica, 25% sativa), powstała poprzez skrzyżowanie szczepów Ice Cream Cake x Kushmints. Jej charakterystyka to wysoka zawartość THC, średnio wahająca się w przedziale nawet 23-25%, jednak w zależności od warunków może osiągać wyższą zawartość. Odmiana cechuje się niską zawartością CBG, która zazwyczaj oscyluje poniżej 1%.

Profil terpenowy odmiany ICC

Profil terpenowy obejmuje głównie kariofilen, nadający ostre, pieprzowe nuty, a także m.in. D-Limonen, guaiol, linalol i mircen, dzięki czemu ICC oferuje bardzo przyjemny, ceniony przez koneserów i pacjentów zapach i smak. Użytkownicy opisują aromat ICC jako waniliowy z nutami cytryny, pieprzu i ziemi. W smaku dominuje kremowa wanilia z nutami owocowymi, ziołowymi, orzechowymi oraz cytrusowymi.

Na co pomaga odmiana ICC?

W kontekście medycznym, ICC jest wykorzystywana głównie w łagodzeniu bólu, stresu, bezsenności, a także w przypadkach depresji i lęku. To szczep o działaniu uspokajającym i relaksującym, często polecany do wieczornego użytkowania ze względu na mocno sedatywne efekty.

Procesy rejestracyjne w Polsce

Chociaż Ice Cream Cake Kushmints zdobyła już popularność w Niemczech, to jak wiadomo procesy rejestracyjne w Polsce wymagają czasu. Na chwilę obecną odmiana nie została jeszcze zarejestrowana na polskiej liście surowców farmaceutycznych, jednak oczekuje się, że ten krok nastąpi w najbliższej przyszłości.

Nowa odmiana od Four 20 Pharma zapowiada się jako kluczowy element w rozwoju rynku medycznej marihuany w Polsce. Dzięki swoim unikalnym właściwościom i silnemu działaniu, ICC ma potencjał znacząco wpłynąć na jakość życia pacjentów korzystających z terapii marihuaną. Polski rynek farmaceutyczny, jak i my z niecierpliwością oczekujemy na debiut tego fascynującego produktu.