Sztuka wydobywania rosinu jest stosunkowo nowym rzemiosłem praktykowanym i doskonalonym przez stale rosnącą liczbę konsumentów i miłośników kultury 710, na czele z artystami zajmującymi się ekstrakcją  z bezrozpuszczalnikowymi koncentratami i rozwojem technologii i zapewnienia stworzenia bezpiecznego, wysokiej jakości produktu.

Baner Reklamowy

Ponieważ w ciągu ostatnich lat stale przybywa osób chcących wykorzystać zalety tłoczenia rosinu. Ludzie udają się na blogi i fora, aby dzielić się swoimi technikami i doświadczeniami. Podobnie jak w przypadku każdego postępu związanego z konopiami, społeczność łączy się, aby wspólnie dzielić się informacjami, które czynią postęp w tej dziedzinie.

Historia wynalezienia metody otrzymywania koncentratu rosin

Według forum Rosin Tech na GrassCity.com technologia tłoczenia rosinu pojawiła się przed 2005 r., co spowodowało, że popyt konsumentów na odkrycie skutecznych i bezpiecznych metod ekstrakcji w domu pomógł dać starej koncepcji zrewitalizowane nowe światło, pozwalając firmom udoskonalić proces poprzez innowacyjny rozwój pras klasy przemysłowej czy do użytku domowego.

Phil „Soilgrown” Salazar jest znanym koneserem marihuany, który pomógł spopularyzować technikę otrzymywania rosinu po jej przypadkowym odkryciu, ściskając niskiej jakości nietopliwy hasz, aby stałą konsystencje i zdał sobie sprawę, że właśnie oddzielił żywicę od materii roślinnej bez użycia rozpuszczalnika. Wielu przypisuje mu spopularyzowanie pionierskiej techniki ekstrakcji koncentratów na początku 2015 roku. Oprócz użycia ciepła i prasy, to właśnie mikronowy worek filtracyjny odegrał ogromną rolę w tworzeniu najwyższej jakości rosinu na dużą skalę.

Podczas dzielenia się tym, co odkrył ze swoją grupą fanów, wybuchła eksplozja użytkowników próbujących własnych sił metodą bezrozpuszczalnikową, z niezliczoną liczbą zwracających się do standardowych prostownic do włosów i pergaminu, aby bezpiecznie wyciągnąć „olej” z kwiatów konopi indyjskich w domu. Na rynku zaczęło pojawiać się mnóstwo firm zajmujących się produkcją profesjonalnych pras, a także ich użytkowników, którzy eksperymentują z różnego typu materiałem oraz temperaturami.

Jeff Church, znany również jako wielebny konopi indyjskich, od ponad 15 lat wydobywa z nich lek, co czyni go nieocenionym źródłem informacji w rozmowach dotyczących historii i zalet koncentratu, jakim jest rosin. Jak wcześniej wyjaśnił Church, Soilgrown nie wynalazł osobiście samej techniki, jak wielu twierdziło. Church zwraca uwagę, że to całkiem inni ludzie na przełomie lat 90. i 2000. powinni być uznani za odkrywców rosinu i pionierów w tej metodzie ekstrakcji, kiedy to tworzono haszyszowe cegły w Maroku przypadkowo uzyskano właśnie haszyszowy rosin. Właśnie wtedy nastąpił ogromny przełom, a dzięki Soilgrownowi metoda zyskała na sporej popularności w społeczności kultury 710.

Ponieważ technika stała się bardziej wyrafinowana i wydajna, niezliczona liczba osób dokonała przejścia od stosowania metod ekstrakcji na bazie rozpuszczalników, takich jak butan, do techniki bezrozpuszczalnikowej – wraz z opracowaniem wysokiej jakości pras przemysłowych oraz do użytku domowego, dzięki którym łatwo otrzymamy wysokiej jakości produkt.

Od chwili powstania pierwszego rosinu, dabbing stał się bezpieczniejszą i jeszcze bardziej przyjemniejszą formą konsumpcji kannabinoidów.