Aurora Cannabis chce pozbyć się jednej z największych i najdroższych szklarni jakie kiedykolwiek zbudowano do uprawy marihuany, ale każdy potencjalny nabywca może być zmuszony do poniesienia dodatkowych kosztów, aby doprowadzić projekt do końca.

Firma nie ustaliła jeszcze ceny, ale zamiast tego rozważa oferty.

Baner Reklamowy

Aurora wyłożyła 260 milionów dolarów kanadyjskich (205 milionów dolarów) „all-in” na gigantyczny kompleks o powierzchni 1,7 miliona stóp kwadratowych w Medicine Hat, Alberta, zgodnie z publicznie dostępnymi materiałami promocyjnymi, w których firma Colliers International z Toronto jest wymieniona jako doradca finansowy i agent sprzedaży częściowo ukończonej nieruchomości.

Jednak miliony dolarów dodatkowych wydatków mogą być potrzebne, jeśli kupujący ukończy szklarnię zgodnie z pierwotnym przeznaczeniem – „jako najnowocześniejszy obiekt szklarniowy klasy medycznej” – i potencjalnie mniej, jeśli zostanie ona ukończona do celów niezwiązanych z konopiami indyjskimi.

Wpis na listę jest najnowszym przykładem szerokiego odwrotu od masowych szklarni do uprawy konopi indyjskich w ubiegłym roku przez największych kanadyjskich producentów, którzy szalenie przesadzili z wydatkami na przestrzeń uprawową w latach 2017-2019.

Wiele z tych projektów szklarniowych, czy to zbudowanych, czy nabytych poprzez fuzje i przejęcia, ostatecznie doprowadziło do bezpośrednich strat na nieruchomościach wynoszących miliony dolarów dla kanadyjskich licencjonowanych producentów i odpisów zapasów w wysokości miliardów dolarów, poinformował Marijuana Business Daily.

Aurora szuka szybkiej sprzedaży

Aurora już w zeszłym roku skutecznie „wyciągnęła wtyczkę” na jednej ze swoich szklarni „Aurora Sun” , a następnie wystawiła nieruchomość na bez ceny wywoławczej „w celu odkrycia wartości”, dowiedział się MJBizDaily. Taki ruch pomaga określić cenę aktywów na niestabilnym rynku.

Adres na broszurze promocyjnej szklarni w Albercie pasuje do adresu używanego dla struktury „Aurora Sun”.

Docelowe „zamknięcie” zgodnie z broszurą planowane jest wymienione jako koniec drugiego kwartału, do ewentualnie początku trzeciego kwartału tego roku.

Aurora dokonuje przeglądu działalności

Ruch ten następuje prawie rok po tym, jak Aurora przyjęła ofertę na swoją dużą szklarnię w Exeter, w stanie Ontario, za około połowę ceny, czyli kwotę 17 milionów CA$ i jedną trzecią pierwotnej ceny zakupu.

W oświadczeniu przesłanym pocztą elektroniczną do MJBizDaily, rzecznik zauważył, że Aurora „stale i starannie przegląda sieć operacyjną firmy, aby zapewnić, że jest ona odpowiednia dla naszej działalności dzisiaj i w najbliższej przyszłości.

W odpowiedzi na ostatnie zmiany w branży i nasze imperatywy strategiczne, firma ogłosiła, że wstrzyma operacje w Aurora Sun w Medicine Hat, Alberta, na czas nieokreślony„, kontynuowano oświadczenie.

„Prowadzimy aktywny marketing obiektu w celu jego alternatywnego wykorzystania. W tej chwili nie są dostępne żadne dalsze szczegóły, ponieważ proces ten jest na wczesnym etapie.” – tłumaczy rzecznik prasowy Aurory

Na sprzedaż wystawiony jest budynek główny o powierzchni 1,4 miliona stóp kwadratowych oraz budynek pomocniczy o powierzchni 285 000 stóp kwadratowych. Obiekty znajdują się na 72 akrach.

Zgodnie z broszurą, sprzedający – w tym przypadku Aurora – jest otwarty na szeroki zakres potencjalnych struktur transakcji i form płatności w celu maksymalizacji wartości. Obejmowałoby to, ale nie jest ograniczone do bezwarunkowej sprzedaży jednego lub obu budynków za gotówkę lub inne formy zapłaty; sprzedaż częściowego udziału partnerowi; lub dzierżawa kompleksu.

Szklarnia w Medicine Hat pozostaje niedokończona pomimo znacznej ilości kapitału już „wpakowanego” w projekt.

Będą pewne dodatkowe wydatki kapitałowe wymagane do ukończenia obiektu, ale ta kwota będzie podyktowana przez nabywców zamierzonym przeznaczeniem„, powiedział Colliers Managing Director Matt Rachiele w e-mailu do MJBizDaily.

Otrzymaliśmy od inżyniera bardzo wstępne wskazówki, że ukończenie obiektu do pewnych zastosowań niezwiązanych z konopiami indyjskimi może kosztować mniej niż 10% dotychczasowych wydatków, ale ukończenie go do pierwotnie zamierzonego celu będzie kosztowało więcej.” – dodaje Richele

Jak zdradza Rachiele, tylko 6 z 37 przęseł głównego budynku zostało ukończonych, a sześć kolejnych jest częściowo ukończonych.

Co powstanie w miejscu niedoszłej uprawy konopi?

Chociaż projekt pierwotnie miał być ukończony jako najnowocześniejszy obiekt szklarniowy klasy medycznej, budynek i związane z nim urządzenia mogą być łatwo wykorzystane do znacznie szerszego zakresu potencjalnych zastosowań.

źródło: https://mjbizdaily.com/