Medyczna marihuana w końcu w aptekach! Nareszcie wielu pacjentów w naszym kraju ma ułatwiony dostęp do medycznej marihuany. Medykament dostępny jest w trzech polskich miastach.

Baner Reklamowy

Po fali informacji jakie obiegły cały kraj już kilka tygodni temu, wprowadzając przy tym spore zamieszanie wśród pacjentów, aptek oraz mediów, które powołały się na informację jednego z konopnych serwisów, który również sam został wprowadzony w błąd z powodu problemów z dostawą suszu do aptek, finalnie susz w końcu trafił do aptek w trzech polskich miastach.

411 dni oczekiwania na lekarstwo

Już ponad rok temu, a dokładniej 1 listopada 2017 roku, weszły w życie przepisy ułatwiające pacjentom dostęp do medycznej marihuany, która dostępna miała być po okazaniu odpowiedniej recepty, którą wystawić może każdy lekarz, z wyjątkiem weterynarza. To lekarz ocenia, czy potrzebujemy leczenia medyczną marihuaną.

Już miesiąc temu w mediach głośno było o tym, że marihuana lada dzień pojawi się w polskich aptekach. Informacja podana przez serwis weednews, który został publicznie zaatakowany i oskarżony o wprowadzanie w błąd pacjentów, nie była fake-newsem, a jedynie błędnie przekazaną informacją, która zmieniła się z dnia na dzień wywołując tym samym falę nieprzyjemnych sytuacji.

Medyczna marihuana w końcu w aptekach!

Doskonała wiadomość dla setek tysięcy pacjentów w całej Polsce – medykament, jakim jest medyczna marihuana w końcu trafił do polskich aptek. Póki co punkty dystrybucji są tylko trzy; w Koninie, Poznaniu oraz Wrocławiu. Apteki nalezą do sieci aptek PRIMA. Stopniowo susz pojawiać się ma w innych miastach, a do końca roku ma być dostępna w całej Polsce.

Jak już pisaliśmy, marihuana sprowadzana jest do nas z Niemiec ponieważ polskie uprawy wciąż pozostają nielegalne.

Ile zapłacę za medyczną marihuanę?

Jeden gram wysokiej jakości, legalnego suszu marihuany ma wynosić ok. 65zł za gram. Niestety medykament nie jest refundowany przez NFZ i raczej nasze prawo tego nie przewiduje, więc pacjenci będą musieli zapłacić 100% ceny leku z własnej kieszeni.

Na legalizację i import medycznej marihuany czekali głównie pacjenci cierpiący m.in. na padaczkę lekooporną, nowotwory, jaskrę czy stwardnienie rozsiane.

 

Aktualizacja: Z ostatnio uzyskanych informacji dowiadujemy się, że apteka przy ul. Budziszyńskiej 107 na Nowym Dworze we Wrocławiu wciąż oczekuję dostawy, która prawdopodobnie powinna być na miejscu po nowym roku.