Kiedy trzeba to ganimy, ale jak nadarza się okazja to z przyjemnością i pochwalimy. A okazja jest przednia, bo Marcin Wyrwał, dziennikarz Onetu, zrobił fantastyczny reportaż o naszych rodakach, którzy porzucili “normalne” życie w kraju, po to, by osiedlić się w Hiszpanii i zacząć tam uprawiać konopie.

Trwający prawie 10 minut reportaż jest bardzo rzetelny i ukazuje marihuanę w neutralny sposób. Widać, że odpowiedzialny za niego reporter nie jest przypadkową osobą, jeśli wiecie co mamy na myśli. Ale ważniejsze od samego materiału jest to, co on przedstawia. A przedstawia… życie, na które 90 % z nas zamieniłoby swoje obecne. Hiszpańska wieś wygląda naprawdę malowniczo, dodatkowego uroku miejscu dodają krzaczki konopi różnego rodzaju. Zasadniczo gospodarstwo specjalizuje się w produkcji medycznej marihuany, ale nie brak tutaj też krzaczków przeznaczonych wyłącznie na rekreacyjne cele, z których przedsiębiorczy Polacy robią skwapliwy użytek.

Uprawa zarówno jednej, jak i drugiej marihuany jest w Hiszpanii legalna, pod warunkiem, że nie trafia do obiegu. W obrębie gospodarstwa można ją nie tylko hodować, ale i palić, a także przetwarzać. W przypadku przetworów medycznych – dozwolona jest także sprzedaż. I właśnie z tego żyją polscy grownerzy. Dodatkowym motywacją do codziennej pracy przy uprawach – tak outdoorowych, jak i indoorowych – jest możliwość pomagania innym. Cena 1 ml wyekstrahowanego olejku RSO jest nawet 10 x mniejsza od spodziewanych cen po wejściu uchwalonej nie tak dawno w Polsce ustawy. Słowem: samo dobro!

Zachęcamy do obejrzenie tego świetnego reportażu redaktora Wyrwała → Polacy hodują medyczną marihuanę w Hiszpanii

Przyznacie, że nasi rodacy w Hiszpanii urządzili sobie (i przy okazji innym) prawdziwy raj na ziemi, prawda?

Baner Reklamowy