Na posiedzeniu parlamentarnemu zespołu ds. marihuany medycznej poseł Piotr Liroy-Marzec posumował co do tej pory zrobiono ws. legalizacji marihuany w Polsce.

Podczas otwarcia posiedzenia parlamentarnego zespołu do spraw medycznej marihuany Liroy wyraźnie zaznaczył, że uchwalony projekt został mocno zmodyfikowany podczas prac legislacyjnych, co spowodowało między innymi możliwości stosowania medycznej marihuany w praktyce klinicznej.

Baner Reklamowy

Potrzebujemy silnych rozwiązań, które powinny zostać wdrożone. Wiele zagrożeń o których mówiliśmy się ziściło. Niestety dotychczas nie udało się osiągnąć takiego stanu, żeby pacjenci mogli iść do dowolnej apteki zrealizować receptę na ten lek”

– stwierdził poseł Piotr „Liroy” Marzec

W ciągu ostatnich lat zmieniło się postrzeganie leczniczej marihuany w kontekście narkotyku czy też leku. Dzisiejszy zespół miał podsumować ten rok od wejścia regulacji na temat leczniczej marihuany”

– dodaje poseł

Liroy w swoim wywiadzie odniósł się również do wypowiedzi ministra zdrowia na temat marihuany oraz jej szkodliwości.

„Jeżeli Ministerstwo Zdrowia, instytucja, która powinna warzyć słowa, reprezentować środowiska pacjentów, wypowiada takie rzeczy no to pacjenci mają prawo poczuć się oszukani, zepchnięci na margines. To nie jest garstka pacjentów tylko koło miliona pacjentów”

– skomentował Liroy

Liroyowi zależy na tym, aby temat medycznej marihuany był dyskutowany przez ekspertów w tej dziedzinie.

Ministerstwo Zdrowia marginalizuje medyczną marihuanę bo takie są głosy i wszyscy takie wyciągają wnioski. Dlatego po tym jak ministerstwo zapowiedziało, że medyczna marihuana jest dla niej ważną sprawą, zainicjowałem swego rodzaju rozmowę na temat powołania małego zespołu pewnej grupy naukowców, którzy są ekspertami w temacie leczniczej marihuany”

– dodaje poseł Piotr Liroy-Marzec

Całą wypowiedź posła Piotra Liroya-Marca możecie wysłuchać poniżej: