Komenda Policji w Jeleniej Górze otrzymała zgłoszenie o dziwnie zachowującym się mężczyźnie w zupełnie przemoczonym ubraniu, jak ustalono osoba ta znajdowała się na wiadukcie kolejowym.

Baner Reklamowy

Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zobaczyli 32-latka pilnie potrzebującego pomocy medycznej. Natychmiast zostało wezwane pogotowie ratunkowe, po którego przyjeździe mężczyzna został przetransportowany do pobliskiego szpitala.

Po zakończeniu działań mających na celu ratowanie zdrowia jeleniogórzanina policjanci udali się do jego miejsca zamieszkania.

Jak się okazało człowiek, któremu chwilę wcześniej udzielano pomocy, ma dwa mieszkania, w których uprawia aż 105 krzewów konopi indyjskich, z których jak stwierdzono, można byłoby wyprodukować aż 16 tysięcy porcji handlowych. Znaleziono także marihuanę, z której można przygotować kolejne 550 działek używki. Ponadto zabezpieczono sprzęt do uprawy roślin, w tym lampy, systemy wentylacyjne itd.

Na wniosek Prokuratora Rejonowego sąd w Jeleniej Górze zastosował wobec 32-latka środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na okres 3 miesięcy. Mężczyzna czeka na rozprawę. Za czyny których się dopuścił, grozi mu aż 10 lat pozbawienia wolności.