dawka dab koncentratu
Czy dużo znaczy lepiej? Jaka dawka koncentratu będzie najlepsza

Popularność koncentratów konopnych na świecie rośnie w bardzo szybkim tempie. Dabbing jest również coraz bardziej popularny w Polsce, fakt ten powinien cieszyć i napawać dumą. Wzrostowi popularności przyjmowania kannabinoidów tą wspaniałą metodą towarzyszy pewien trend, w którym miłośnicy koncentratów, nagrywają filmy, na których konsumują spore dawki złotego “miodku”.

Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie oglądał na YouTube zagranicznych amatorów vlogowania palących ogromne skręty lub przyjmujących potężne dawki koncentratu – no właśnie, przeciętna dawka koncentratu nie jest znacznie większa od ziarenka ryżu, w przypadku większej tolerancji oczywiście można zwiększyć ilość ale osoby, o których mowa wyniosły spożywanie konopi na zupełnie inny poziom przyjmując nawet po kilku gramowe porcje. Wraz ze wzrostem trendu postanowiliśmy przyjrzeć się temu ciekawemu zjawisku i zadać kilka pytań – czy to jest skuteczne? Czy w ogóle warto? Czy Ci ludzie są szaleni? 

Oczywiście social media często są miejscem do dzielenia się chwilami spędzonymi z naszą ulubioną rośliną i nie ma w tym nic złego – dla przykładu artysta z Kolorado, który nazywa siebie Visualfiber prowadzi grupę na facebook’u, która liczy ponad 6000 członków zajmujących się dabbingiem, my jednak wcale nie jesteśmy gorsi! Co prawda dabbing w Polsce dopiero raczkuje i nasza facebook’owa grupa 710 Polska Team nie jest aż tak liczna, ale z dnia na dzień przybywa aktywnych użytkowników, którzy dzielą się swoją wiedzą, informacjami oraz właśnie filmami z udanych sesji.

Często ludzie tacy jak Visualfiber uważają, że przyjmowanie kilku gramowych porcji na raz stało się pewnego rodzaju wyzwaniem, raczej dla odważnych użytkowników, jak sam przyznaje z własnej ciekawości sprawdzał jak dużą porcję jest w stanie przyjąć a gdy pojawiła się publiczność postanowił aby dodatkowo wyglądało to śmiesznie… Często jednak filmy tego typu nie są robione bez powodu, nie da się ukryć, że przyciągają one uwagę a skupioną uwagę większej grupy ludzi można wykorzystać do celów własnych, edukacyjnych czy też zarobkowych. 

Jakie ryzyko niesie ze sobą przyjmowanie potężnych porcji koncentratu?

Oczywiście przedawkowanie konopi nie jest możliwe a filmy tego typu są jednym z dowodów na tą tezę lecz spożywanie tak dużej ilości substancji aktywnych w dodatku z wysokoprocentowych koncentratów nie jest pozbawione wad. 

Tak duże dawki koncentratów zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia nieprzyjemnych skutków takich jak spadki ciśnienia krwi, które mogą prowadzić do omdlenia, paranoi i napadów kaszlu jest to szczególnie niebezpieczne dla osób, które nie korzystają na co dzień z marihuany, należy trzymać się złotej zasady – zawsze łatwiej ściągnąć jeszcze jednego bucha niż zmierzyć się z pierwszym, który okazał się zbyt ambitny. Koncentraty zaczynają działać z lekkim opóźnieniem, dlatego warto dać sobie kilka chwil aby ocenić poziom upalenia i wtedy podejmować decyzję o ewentualnym zwiększeniu dawki. 

Wybór odpowiedniego sprzętu również ma spore znaczenie zwłaszcza jeśli nie chcesz marnować materiału. Warto wybrać zestaw, który nie będzie się łatwo zapychał oraz w odpowiednim stopni schłodzi ściąganego buszka. Używając dużych dawek dabu, spora część materiału nie ulegnie odpowiedniemu odparowaniu i będzie gromadzić się na Twoim sprzęcie, ważne jest to aby był on łatwy w czyszczeniu, pozostałości, które nie zdążyły odparować nie są tak mocne jak świeży koncentrat ale wciąż mają spore ilości substancji aktywnych, jeżeli chcesz korzystać z dużych dawek, musisz mieć to na uwadze. 

Ostatecznie celem korzystania z konopi indyjskich powinno być pozytywne doświadczenie lecznicze lub rekreacyjne, a nie próba zaimponowania komukolwiek. Nawet dla doświadczonych użytkowników ważne jest, aby znać ograniczenia organizmu ponieważ wielogramowe daby wymagają nie jednego, a kilku buchów pod rząd. Jeśli twoje płuca uniemożliwiają Ci wzięcie kolejnego bucha i oblewają Cię zimne poty to znak, że czas usiąść i cieszyć się uzyskanym już hajem, który na pewno będzie wysokich lotów. 

W końcu dużo bardziej efektywne i oszczędne jest zrobienie kilku mniejszych porcji niż jednej dużej, więc zamiast 10 gramów na raz warto wziąć pod uwagę to, że chociaż taki wyczyn jest możliwy, to moc koncentratów sprawia, że nie potrzebujesz tak dużych dawek aby osiągnąć zadowalający efekt. Wręcz przeciwnie.

Komentarze

Komentarze