Czym jest dabbing?

Dabbing jest przedstawiany jako “niebezpiecznie potężna narkotyzacja” w stanach USA, w których konopie indyjskie są nadal nielegalne, podczas gdy konsumenci w tych stanach, gdzie zalegalizowano marihuanę, uznają to za wyrafinowany sposób uzyskania lepszej jakości haju. Ale właściwie czym jest dabbing?

Aby choć trochę zrozumieć pojęcie jakim jest sam akt dabbingu, musisz najpierw zrozumieć czym jest sam dab. Pokrótce jest to slangowe pojęcie na konsumpcję różnego typu żywicznych konopnych koncentratów takich jak BHO.

Dab – pojęcie te przyjęło się z racji faktu bardzo szybko rozwijającej się w USA metodzie konsumpcji konopnych koncentratów, których ilości potrzebne do otrzymania wysokich lotów są bardzo niewielkie. Słowo “dab” jest idealne, ponieważ niewielka ilość olejku haszyszowego to wszystko czego trzeba, aby odczuć mocne efekty.

Czym jest dabbing?

Poniżej postaramy się przedstawić w jaki sposób poznaliśmy się z kulturą 710 oraz samym terminem dabbingu.

Nigdy wcześniej nie widzieliśmy, żeby ktoś w ten sposób palił, o ile można tę metodę nazwać paleniem, ale gdy po raz pierwszy zobaczyliśmy tę metodę, pomyśleliśmy, że to jest to!

Akcja działa się kilka ładnych lat temu u naszego przyjaciela. Potrzebny był mały, domowy palnik, jakiś dziwny, metalowy element i pewna woskowo-żywiczna substancja. Po upewnieniu się, że to naprawdę tylko skoncentrowana marihuana, postanowiliśmy spróbować.

Nasz przyjaciel postawił przed sobą bongo, które profesjonalni dabberzy nazywają “dab/oil rig” zapalił palnik i zaczął nagrzewać metalową końcówkę zwaną gwoździem, która zastąpiła normalny szklany cybuch. Kiedy gwóźdź zrobił się gorąca, wyłączył palnik, trochę ochłodził metal, a potem kazał nam wdychać, podczas gdy za pomocą metalowego narzędzia – dabbera – umieścił na gwoździu małą kroplę koncentratu w kolorze miodowym.

Koncentrat natychmiast zamienił się w dym, a gdy bongo wystygło, dotarło do nas zaskakująco czyste uderzenie o ziołowym i sosnowym zapachu. Pełen terpenów dym smakował jak ten piękny zapach, który wdychasz po otwarciu świeżej paczuli, smak, który jest bardzo słabo wyczuwalny podczas palenia, z powodu spalania materii roślinnej, bibułki itp.

Od razu nam się to spodobało, ale minęło sporo czasu, aż postanowiliśmy szerzyć wiedzę na temat dabbingu i kultury 710 w Polsce, ponieważ temat ten dopiero u nas bardzo raczkuje.

Czy ta metoda jest zdrowsza od klasycznego palenia?

Większość dowodów wskazuje na to, że jest to zdrowsze od standardowego sposobu palenia (ale dopóki DEA nie zmieni zaleceń, bardzo trudno będzie uzyskać pewne, jednomyślne oświadczenie na temat wpływu konopi indyjskich na zdrowie człowieka). Na pewno niebawem pojawi się więcej informacji na temat skutków dabbingu.

Dla klasycznego palacza twierdzącego, że sposób palenia nie potrzebuje innowacji, te brudne wiadra i lufki są niezbędnym dowodem na to, metoda konsumpcji stosowana przez Ciebie wymaga udoskonalenia. Dzięki nowoczesnym szczepom, 10-krotnie silniejszym od tych z lat 60-tych i nowoczesnym koncentratom, które mogą być nawet 90 razy mocniejsze, nie musimy już wdychać ogromnych ilości dymu, aby uzyskać naprawdę mocny haj ciesząc się przy tym pełnią aromatów.

Wszystko to, co związane jest z kulturą 710 jest w rzeczywistości bardziej interesujące niż Ci się wydaje, i o czym postaramy się pisać dla was regularnie. Zachęcamy was również do dzielenia się swoją wiedzą i spostrzeżeniami w zakresie dabbingu.

Komentarze

Komentarze